Başkan Sözen`den En Anlamlı Görsellik

11Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`in girişimleriyle hazırlanan Türkbeleni duvarındaki Ulu Önder Atatürk`ün hayatından kesitlerin sunularak hazırlanan ışıklı Atatürk panoları,vatandaşlar tarafından``En Anlamlı Görsellik``olarak değerlendirildi

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Antalya Caddesi ve Hasan Fehmi Boztepe Caddesi arasında boylu boyunca devam eden Türkbeleni Duvarı`na Atatürk Resimleri Sergisi açarak anlam kazandırdı.

Gelecek nesillere Atatürk sevgisinin aşılanması ve kent görselliğine artı değer kazandırmak amacıyla yapılan çalışma kapsamında, duvar üzerinde bulunan 19 adet cam panonun beton kısımları boyanarak yeniden bakım yapıldı. Vatandaşlarca da camları kırılıp tahrip edilmiş olan panolara farklı bir ışıklandırma sistemi de yerleştirilerek geceleri ışıl ışıl olması sağlandı. Dolmabahçe Sarayı`nın bulunduğu cadde üzerindeki duvardan esinlenerek yapılan tasarımda, cam panolar içerisinde Ulu Önder Atatürk`ün hayatından kesitlerin anlatıldığı fotoğraflar ve Atatürk`ün sözleri de yerleştirilince Antalya Caddesi muhteşem bir görselliğe kavuşmuş oldu.


Atatürk panolarıyla kentin çok anlamlı bir görselliğe kavuştuğunu belirten vatandaşlar, bu çalışmasından dolayı Başkan Şükrü Sözen`e teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,Türkbeleni duvarındaki Atatürk sergisini,18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü`ne denk gelen günlerde Manavgat`a kazandırdığı için çok mutlu olduğunu söyledi.