SİDE FESTİVALİ’NDE CEM ADRİAN KONSERİNE HÜCUM

Untitled4-1

SİDE FESTİVALİ’NDE CEM ADRİAN KONSERİNE HÜCUM

17.Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali 4’üncü gününde, Cem Adrian konseri ile devam etti. Cem Adrian Side Antik Tiyatrosu’nun muhteşem atmosferinde turistler ve binlerce Manavgatlıya unutulmaz bir konser verdi.

DJI_0023 (2)

KONSERE HÜCUM

17.Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali 4. Gününde tüm coşkusuyla Side Antik Tiyatrosu’nda Cem Adrian konseri ile devam etti. Manavgatlı vatandaşlar ile yerli ve yabancı konuklar, antik tiyatronun merdivenlerini saatler öncesinden tamamen doldurdu. 5 oktavlık sesi ile dünya üzerindeki ender seslerden birisi olma özelliği taşıyan Cem Adrian, Side’de binlerce kişiye unutulmaz bir konser verdi. Konseri izlemeye gelenler Adrian’ın şarkılarına hep bir ağızdan eşlik etti. Konseri seyircilerin arasından ailesi ile birlikte izleyen Başkan Sözen, konser sonunda Cem Adrian’a teşekkür çiçeği takdim etti. Tarihi Side Antik Tiyatrosu’nun kapasitesinin dolmasından sonra, bir ara giriş kapıları mecburen kapatılınca vatandaşlar içeri giremedi. İçerden çıkanlardan açılan yerlere konseri izlemek isteyen vatandaşlar Jandarma güçleri tarafından alındı.

DJI_0016 (2)

DOĞAN DURU İLE MÜZİK SOHBETLERİ

4’üncü günde Cem Adrian konseri öncesinde Latin Quintet grubu Side’nin eşsiz gün batımı manzarası eşliğinde liman meydanında Latin rüzgarı estirdi. Ardından Side Kültür Evi’nde Side Sohbetleri kapsamında Redd Grubu’nun solisti ve bas gitaristi, müzisyen Doğan Duru ile ‘Müzik Sohbetleri’ söyleşisi gerçekleştirildi. Söyleşide Duru, müzik kariyerini anlattı ve en sevilen şarkılarını söyledi. Söyleşi sonunda Doğan Duru, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e festival kapsamında kendilerini davet ettikleri için teşekkür etti.

7K4A7301

TOROS KADINLARI’NA BÜYÜK İLGİ

Ayrıca, Side’de iki noktada Manavgat Belediyesi’nin kadınlar için en önemli projelerinden olan Toros Kadınları Emek Pazarı stantları da kuruldu. Stantlar yerli ve yabancı konuklar tarafından büyük ilgi görüyor. Stantlar festival süresince açık kalacak.

7K4A7331

7K4A7385

FESTİVAL PROGRAMI

24 Eylül’e kadar devam edecek olan 17. Side Dünya Müzikleri Festivali’nde 20 Eylül’de Sibel Köse, 21 Eylül’de Nelly White Band, 22 Eylül’de Hakan Aysev, 23 Eylül’de Anadolu Ateşi sahne alacak. Ayrıca 22 Eylül’de Gazeteci Nevşin Mengü, 23 Eylül’de Psikiyatr Dr. Gülcan Özer 19.30 saatlerinde Side Kültür Evi’nde vatandaşlarla buluşacak.

7K4A7204

7K4A7237

7K4A7260

7K4A7270

7K4A7462