MANAVGAT’TA BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMINA SULTAN KAYA OTURD

DNZ_6705

MANAVGAT’TA BELEDİYE BAŞKANLIĞI MAKAMINA SULTAN KAYA OTURDU

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamını çocuklara bıraktı. Manavgat Belediye Başkanlığı makamına bu yıl Milli Egemenlik İlkokulu’ndan 4. Sınıf öğrencisi Sultan Kaya oturdu

SÖZEN KAPIDA KARŞILADI

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Milli Egemenlik İlkokulu’ndan 4. Sınıf öğrencileri Mustafa Berk Doğan, Rıfat Bozkurt, Sultan Kaya ile 2’inci sınıf öğrencilerinden Ümmü Gülsün Şevik ve Güldehan Mümine Yüzer adlı öğrenciler Okul Müdürü Ömer Esen, Müdür Yardımcısı Murat Anlar ve sınıf öğretmenleri Şirin Şimşek ile birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti. Başkan Şükrü Sözen, ellerinde bir buket çiçek ile birlikte makama giren öğrencileri kapıda büyük sevinç ve nezaketle karşıladı. Öğrenciler, Başkan Sözen’in çocuklarla birlikte çekilmiş bir resminin olduğu tabloyu da önce hediye olarak sundu. Başkan Sözen, hediye tabloyu evinin duvarına asacağına söyledi.

DNZ_6666

SÖZEN KOLTUĞU DEVRETTİ

Daha sonra belediye başkanlığı makam koltuğuna Milli Egemenlik İlkokulu 4-I sınıfı öğrencisi Sultan Kaya otururken, Başkan Şükrü Sözen ise Özel Kalem Müdürlüğü görevini üstlendi. Sözen, küçük belediye başkanına gün içerisinde yapması gerekenleri notlar halinde iletti. Küçük belediye başkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kendilerine armağan ettiği için teşekkür etti. Küçük başkan, böylesine önemli bir günde, makama oturmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

DNZ_6658

TALİMATLAR VERDİ

Manavgat Belediye Başkanlığı makamına oturan Sultan Kaya, Manavgat’ta spor alanlarının artırılması, parklarda kitap okuma bölümlerinin yapılması ve parkların sayısının artırılmasını istedi. Sultan Kaya, en kısa sürede okullarına voleybol ve basketbol sahası yapılması ile ilgili talimat verirken belediye olarak kentte bir kitap okumayı sevdirme projesi başlatılmasını istedi. Başkan Şükrü Sözen’in küçük Başkana gösterdiği ilgi ve duyarlılık ise herkesin yüzünü güldürdü. Başkan Sözen ise öğrencilere Cumhuriyet ve Atatürk değerlerinden vazgeçmeden hayatları boyunca çok çalışmaları gerektiği öğüdünü verdi. Ziyaret sonunda makamdan ayrılan öğrencilere Başkan Sözen tarafından çeşitli hediyeler verilerek günün anısına hatıra fotoğrafları çektirildi.