MANAVGAT ÇİFTE ŞENLİKLE ÇOŞTU

DSC_0226

MANAVGAT ÇİFTE ŞENLİKLE ÇOŞTU

Boğaz Otel Mesire Alanı’nda düzenlenen Manavgat Belediyesi 6. Hıdırellez ve Anneler Günü Şenlikleri’ne akın eden Manavgat halkı ve anneler, hafta sonunu gönüllerince eğlenerek geçirdi

MANAVGAT HALKINDAN YOĞUN İLGİ

Manavgat Belediyesi'nin kültür ve sosyal etkinlikleri arasında yer alan ve bu yıl 6.'si düzenlenen Hıdırellez ve Anneler Günü Şenlikleri, Boğaz Otel Mesire Alanı’nda büyük bir coşkuyla yapıldı. Manavgat Belediyesi ekipleri, vatandaşları saat sabah 10.30`dan itibaren her saat başı, gün boyunca ücretsiz olarak piknik alanına ulaştırdı. Animasyon ekiplerinden, palyaçolara, yüz boyama stantlarından, şişme oyun alanlarına, yemekten, uçurtmaya her türlü eğlencenin yer aldığı şenliklere, Manavgat halkı ve özellikle anneler büyük ilgi gösterdi. Şenliklere katılan çocuklar, animasyon ekipleri, palyaçolar, yüz boyama, şişme oyun alanlarındaki aktivitelerde vakit geçirirken, anneler de kendileri için düzenlenen Serpil Efe konseriyle keyifli bir gün yaşadı. Şenliklere katılan Manavgat halkına öğle saatlerinde geleneksel olarak hazırlanan kavurma, pilav ve ayran ikram edildi.

DSC_0106

TÜM ANNELERE KARANFİL

Manavgat Belediyesi Mesire Alanı’nda düzenlenen şenliklere Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, birim müdürleri katıldı. Başkan Şükrü Sözen ve Eşi Hatice Sözen, başkan yardımcılarıyla beraber tüm annelere kırmızı karanfiller dağıtarak anneler günlerini kutladı. Başkan Sözen yaptığı konuşma ile herkesin Hıdırellez Bayramını ve tüm annelerin de Anneler Gününü kutladı. Ardından yakılan Hıdırellez ateşinin üzerinden atlamak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. Başkan Şükrü Sözen, Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin ateşin üstünden atlamasından sonra herkes bir dilek tutarak ateşin üstünden sırayla atladı. Gün boyunca devam eden eğlencelerde müzik eşliğinde dans eden Manavgat halkı, keyifli bir gün geçirdi.

DSC_0259

DSC_4438

DSC_4614