MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ANNELER GÜNÜNDE ÇİFTE ŞENLİK

2

MANAVGAT BELEDİYESİ'NDEN ANNELER GÜNÜNDE ÇİFTE ŞENLİK

Manavgat Belediyesi 14 Mayıs Pazar Günü Mesire Alanı’nda hem Anneler Günü’nü hem de Hıdırellez Şenlikleri’ni aynı anda kutlayacak

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Hıdırellez ve Anneler Günü’nün aynı hafta içinde olması nedeniyle Manavgat halkı için çifte kutlama etkinliği organize etti. 14 Mayıs Pazar Günü Saat 11.00'de Boğaz Mevki Mesire Alanı’nda hem Anneler Günü hem de Hıdırellez Şenlikleri eğlenceli organizasyonlarla kutlanacak. Manavgat Belediyesi Mesire Alanı’ndaki şenlik ve etkinliklere katılmak isteyen anneler ve aileler için Saat 10.30’dan itibaren Atatürk Kültür Merkezi önünden her saat başı otobüs kaldıracak.

DSC_6729

SERPİL EFE KONSERİYLE ANNELER COŞACAK

Hıdırellez Şenlikleri’nde çocuklar ve anneleri için çeşitli animasyon gösterileri, yüz boyama etkinlikleri, sürpriz yarışmalar, uçurtma ve balon dağıtımı, şişme oyun grupları yer alacak. Mesire alanındaki anneler animatörlerin yönlendirmesiyle kendileri için organize edilen oyunlara katılabilecek. Şenliklerde ayrıca sahneye çıkacak olan sanatçı Serpil Efe ile anneler unutamayacakları bir anneler günü geçirmiş olacak. Öğlen saatlerinde şenliklere katılan vatandaşlara etli pilav ve helva dağıtımı olacak. Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri kapsamında mesire alanında büyük bir ateş de yakılarak dilek atlayışları da gerçekleştirilecek. Başkan Şükrü Sözen de şenliklere katılarak tüm annelere karanfil dağıtacak.

DEN_2787

BAŞKAN SÖZEN’DEN DAVET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Anneler Günü ve Hıdırellez Şenlikleri’ne tüm Manavgat halkını davet etti. Başkan Sözen, “ Manavgat’ta birlik, beraberlik, dayanışma, kardeşlik ve sevgi duygularını pekiştirmek amacıyla baş tacımız annelerimizin gününü şenlik havasında kutlamak anlamlı olacak. Hıdırellez ateşimizin üzerinden atlarken önümüzdeki yılın annelerimiz ve tüm Manavgat’ımız için mutlu bir yıl olmasını dileyeceğiz. Anneler Günü ve Hıdırellez Şenliklerimizde de yine hep birlikte olalım, günümüzü, eğlencemizi paylaşalım, dilekler tutalım. Manavgat’taki dostluk, barış, kardeşlik duygularımla tüm kent halkımı şenliğimize davet ediyorum” dedi.

DSC_4613

DSC_4777