MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN NUTUK DAĞITIMI

586A5188

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN NUTUK DAĞITIMI GAZETECİ İSMAİL KÜÇÜKKAYA NUTUK DAĞITMAYA GELECEK

Manavgat Belediyesi, geçmişimize ışık tutan ve gelecek kuşakları aydınlatmak amacı ile Atatürk'ün ölümsüz eseri Nutuk kitabını, Fox Tv Çalar Saat Programı sunucusu gazeteci İsmail Küçükkaya’nın katılacağı bir etkinlikle Manavgat halkına ücretsiz dağıtacak.

18 Şubat Cumartesi günü Atatürk Kültür Merkezi’nde saat 19.30’daki etkinliğe Manavgat halkının yoğun ilgi göstermesi bekleniyor. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 15 Ekim 1927 tarihinde Cumhuriyet Halk Fırkası'nın 2. Kurultayı'nda okumaya başlayıp 6 günde okuduğu ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihinin belgesi niteliğindeki Nutuk kitabını her Türk gencinin okuması gerektiğini söyledi. ''Atatürk'ü Sevmek Yetmez Anlamak Gerek '' sözleriyle yola çıkan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, '' Nutuk, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ağzından Türk Kurtuluş Savaşının gerçek öyküsünü konu alıyor.

586A5194

Mustafa Kemal Atatürk, bu eseriyle bir milletin kurtuluşunun ne kadar zor ve çetin şartlarda kazanıldığını gelecek kuşaklara aktarabilmek için yazmıştır. Geleceğimizin güçlü temellere oturması için önce kendi geçmişimize sahip çıkmamız gerekir. Çocuklarımıza ve gençlerimize Atatürk'ü anlatacağız. Bu toprakların nasıl kazanıldığını anlatacağız. Atatürk, geleceğimize ışık tutsun diye Nutuk'u bize armağan etmiştir. Şu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz aydınlık ışık NUTUK'tur. Nutuk okuyacağız, okutturacağız.

586A5208