MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN AŞAĞIHİSAR’DA KÖKLÜ DÜZENLE

Untitled-1

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN AŞAĞIHİSAR’DA KÖKLÜ DÜZENLEME

Manavgat Belediyesi, ikinci el eşya alım satımı yapan spot mağazalarının yoğunlukla bulunduğu Aşağı Hisar Mahallesi’nde köklü değişimin startını verdi. Proje ile 5 sokak, eski atıl görüntüsünden kurtarılarak, modern bir siluetle kente yeniden kazandırılacak.

Manavgat Belediyesi kent merkezinde ticaretin yoğunlukla yapıldığı, en eski ve köklü caddelerde yaptığı düzenleme çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz dönem Hisar Caddesi, Atatürk, Fevzi Paşa, Gülveren ve Mithatpaşa Caddeleri’ni yenileyerek modern görünümleriyle kente yeniden kazandıran Manavgat Belediyesi, şimdi de Aşağıhisar Mahallesi’nde ikinci el eşya alım satımı yapan ve halk arasında Ev-kurcular olarak bilinen sokakları da kapsayan yol ve çevre düzenlemesi ve cephe rehabilitasyonu çalışmalarını başlattı. 4588, 4606, 4605, 4607, 4603 sokaklar için hazırlanan projelerle sokakların siluetini değiştirmek, eski atıl görüntülerinden kurtarmak ve bölgede işyeri bulunan esnaflar ve vatandaşların daha rahat yaşam alanlarına sahip olabilmeleri hedefleniyor. Yapılacak olan köklü değişimin ticareti de olumlu yönde etkileyerek esnafa katkı sağlaması bekleniyor.

4603 SOKAK (1)

ENGELLİ DOSTU TASARIM

5 sokağı kapsayan çalışmalarda, yaklaşık 4000 m2’lik sert zemin ve peyzaj düzenlemesi yapılacağı bildirildi. Önümüzdeki günlerde başlayacak olan çalışmalarla kötü görüntü oluşturan eski bina cephelerinin de yeniden tasarlanarak, gölgelik revizyonu ile birlikte daha modern bir siluet elde edileceği açıklandı. Yaya öncelikli olmasına rağmen park sorunu olan bölgede 5 sokakta toplam 90 aracın park etmesine imkan verecek cepler oluşturulacağı, kaldırımların ise engelli dostu olarak tasarlanacağı vurgulandı. Akdeniz’in simgesi turunç ağaçlarının dikileceği kaldırımlarda ise kent mobilyaları ve modern, dekoratif aydınlatmaların yer alacağı düzenlemeyle güvenliği sağlanmış, yaşam alanlarının oluşturulması planlanıyor. Çalışmada tabelaların da tek tip şekilde yenilenmesi düşünülüyor.

MNVG2855

SÖZEN’DEN VATANDAŞ ve ESNAFA TEŞEKKÜR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, esnaf, vatandaş ve belediye işbirliği ile yapılan her işin, her hizmetin güzel olacağına inandığını söyledi. Sözen, “Amacımız kentimizi insanlarımızın içinde yaşamaktan zevk alabilecekleri bir kent haline getirebilmektir. Sokaklarımızla ilgili olarak uzun süredir devam eden proje çalışmalarımızı neticelendirdik. Şimdi bu sokaklarımızı esnaflarımız, vatandaşlarımız ve belediyemiz işbirliği ile en güzel şekline büründüreceğiz. Çalışmalarımıza verecekleri destek için şimdiden halkımıza ve esnaflarımıza teşekkür ediyorum. Hedefimiz, düzenleme çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlamak” dedi.

Untitled-1