SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ FA

Untitled-1

MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ FARKINDALIK MESAJI

Engelli olmak, hayatı yaşamak için engel değildir.Hepimiz, hayatımızın bir aşamasında engelli olabiliriz. Bu gerçek, bizim engellilik konusuna daha fazla ilgi göstermemizi gerektirir. Engelli vatandaşlarımıza yönelik duyarlılığın toplumun tüm kesimlerini kapsayacak şekilde yaygınlaşması çok önemlidir.

Toplum olarak engelli vatandaşlarımıza sahip çıkılması, olası olumsuzluklardan tüm engellileri koruma ve onlara insanca yaşam alanı sağlamak amacıyla güç birliği ve gönül birliği yapılması en büyük amacımızdır.

2

Şunu unutmamalıyız ki, engelli olmak hiç kimsenin kendi tercihi değildir. Bu mantıkla hareket ederek toplum olarak engelli vatandaşlarımızın daima yanında olmalıyız ve olacağız.Bizler de Manavgat Belediyesi olarak göreve geldiğimiz ilk günden itibaren engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu amaçla kentimizde Engelsiz İletişim Merkezi ve Engelsiz Park çalışmalarımızı tamamladık. Ilıca Mahallemizde Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezimizi hayata geçirdik. Kentimizdeki tüm plajlarımızda “Özgür Plajlar” oluşturarak engelsiz vatandaşlarımızın kullanacağı şekilde dizayn ettik. Ayrıca kentimizdeki engelsiz derneklerimizle işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Engelsiz Kafemizin devrini bu kapsamda faaliyet gösteren bir derneğimize emanet ettik. Belediye bünyemizde oluşturduğumuz engelli hizmet birimimiz tüm hızıyla çalışıp hizmet üretmektedir.

7K4A3531

1 adet engelli transfer aracı, ve 1 adet servis aracı olmak üzere iki adet aracı da engelsiz vatandaşlarımıza tahsis etmiş bulunmaktayız. “Engelleri Birlikte Aşalım” projemizle kentimizde yaşayan engelli vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir veri tabanını da oluşturduk ve bu verilerle faaliyetlerimizi yürütmekteyiz. “Haydi Dışarı Çık” etkinliğimizde de engelli bireylerimizin toplumla kaynaştırılması, buluşturulması çalışmalarını yürütmekteyiz.

68706216_2944084942274702_385570797688717312_o

Bunun dışında hayata geçirdiğimiz tüm proje ve yatırımlarımızda hayatı engelsiz vatandaşlarımıza kolaylaştırmayı hedefledik.3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde bu duygu ve düşüncelerimle, tüm vatandaşlarımızın engellerinin kaldırılması ve daha huzurlu ve umutlu günler geçirmelerini temenni ederim. Engelli olmak, hayatı yaşamak için engel değildir. Hayatı hep birlikte güzelliklerle ve özgürlüklerle yaşayalım.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı