MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KIZILAĞAÇ’A BÖLGESİNDE TURİZ

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KIZILAĞAÇ’A BÖLGESİNDETURİZME YAKIŞIR YOL

Manavgat Belediyesi, 5 yıldızlı otellerin yoğunlukta bulunduğu turizm bölgesi Kızılağaç Mahallesi’nde geçtiğimiz ay açtığı yeni imar yolunu, orta refüj, kaldırım düzenlemesi, sıcak asfalt ve aydınlatma çalışmalarıyla şekillendirmeye başladı.

Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri oteller bölgesine uzanan 1 kilometrelik güzergah boyunca çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çift taraflı kaldırım düzenlemesi yapılan yolun, aydınlatması, yeşillendirilmiş orta refüjü ve sıcak asfaltı ile turizm bölgesine yakışan bir ana arter olacağı belirtildi. Kızılağaç’ta yeni yolların açılması hem turizm sektörünü, bölge esnafını ve köy içinde yaşayan vatandaşları oldukça sevindirdi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, özellikle denize kıyısı olan mahallelerde yeni imar yolu açılması, asfalt ve kaldırım düzenlemesi çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi.

DEN_0815

Sözen, “Büyük bir turizm potansiyelini bünyesinde bulunduran Kızılağaç Bölgesi’ne her zaman önem verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Turizmcilerimizin, esnafımızın ve mahalle halkının isteği ile yeni yollar açmaya, açılan yolları ise asfaltlamaya devam edeceğiz. Yeni yapılan bu yolumuz ise bölgede önemli bir ihtiyaca cevap vermiş oldu. Çalışmalarımızı en kısa sürede sonlandırmak istiyoruz. Bizlere verdikleri destek nedeniyle bölge halkına, esnafımıza ve turizmcilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

DEN_0748