YABANCI EĞİTİMCİLERDEN BAŞKAN SÖZEN’E ZİYARET

001

YABANCI EĞİTİMCİLERDEN BAŞKAN SÖZEN’E ZİYARET

Namık Karamancı Fen Lisesi’nin 2017 yılında başlattığı Uluslararası TED (Teknoloji Eğlence Dizayn) programı kapsamında Letonya, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İtalya ve Türkiye’den Samsun ilinde görev yapan projenin eğitim kadrosu, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i Side Ek Hizmet Binası’nda ziyaret etti.

Avrupa Birliği’nin Erasmus Programı kapsamında finansörlüğünü yaptığı projede, lise gruplarına 3 ile 20 dakika arasında konuşma ve diksiyon dersleri veriliyor. Ayrıca topluluğa hitap etme, öğrencilerin derslerinde hitap şeklinin nasıl olması gerektiğine yönelik çalışmalar da program kapsamında işleniyor.

MNVG0010

Uluslararası projenin eğitimcilerini büyük bir nezaketle ağırlayan Başkan Şükrü Sözen, geleceğe iyi hazırlanan gençliğin Türkiye’nin teminatı olduğunu söyledi. Başkan Sözen, “ Ziyaretimize gelerek bizleri onurlandıran uzman eğitimcilerimize çok teşekkür ediyorum. Proje kapsamında öğrenim gören çocuklarımıza başarılar diliyorum. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir’. Bizler de bu ilkeler çerçevesinde, Manavgat Belediyesi olarak, eğitime ve gençliğe önem ve hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi. Eğitimciler, hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından Başkan Sözen’e ülkelerinden getirdikleri hediyeleri de takdim etti.

MNVG0012

MNVG0020

MNVG0027

Tarih:05.09.2019