MANAVGAT BELEDİYESİ TSM KOROSU'NDAN UNUTULMAZ BAHAR KONSERİ

MANAVGAT BELEDİYESİ TSM KOROSU'NDAN UNUTULMAZ BAHAR KONSERİ

Manavgat Belediyesi Türk Sanat Müziği (TSM) Korosu, kültür ve sanat buluşmaları kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde unutulmaz bir konser verdi. Şef Özgür Bekiz eşliğinde sahneye çıkan 24 korist, dinleyenlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

2

Konsere, Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara ile eşi Hacer Ceyhan Kara, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve yüzlerce vatandaş katıldı. Şef Özgür Bekiz yönetiminde sahneye çıkan Manavgat Belediyesi TSM Korosu, Bahar Konseri’nde: Zeki Müren, Muazzez Ersoy, Yıldız Tilbe, Sezen Aksu, Zerrin Özer, Esengül, Barış Manço, Özdemir Erdoğan ve daha birçok sanatçının dillere pelesenk olmuş eserlerini seslendirdi. TSM Korosu Solistleri, unutulmaz parçaları başarıyla icra etti.

3

En genç solist

Şef Özgür Bekiz'in liderliğindeki topluluk, Türk sanat müziğinin en güzel örneklerini icra ederek seyircileri duygusal bir yolculuğa çıkardı. Koronun en genç solisti 9 yaşındaki Yağız Bekiz, “Gölgesinde Mevsimler” icrasıyla dinleyenlerin büyük beğenisini kazandı. Atatürk Kültür Merkezi'nin muhteşem atmosferinde gerçekleşen konser, sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Konser sonrasında Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara tarafından şef Özgür Bekiz’e çiçek takdim edildi.

4

Manavgat bir kültür ve sanat kenti

Konser sonrasında bir açıklama yapan Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgatlı sanatseverlere bu güzel etkinliği sunan Türk Sanat Müziği Korosu'na teşekkürlerini ileterek, sanatın ve kültürün önemine vurgu yaptı. Başkan Kara, Manavgat'ın kültürel hayatına katkı sağlayan etkinliklerin devam edeceğini belirterek, sanatın toplum üzerindeki olumlu etkilerine dikkat çekti.

5

Gecede okunan parçalar ve seslendiren solistler şöyle:

Hatırla Sevgili - Koro

Gölgesinde Mevsimler - Yağız Bekiz

Bir Fincan Kahve Olsam - Tenzile Hanegelioğlu

Benim Dünyam - Ayşe Çopur

Ummadığım Anda - Zeynep Karayel

Öyle Sarhoş Olsam Ki - İsa Özyiğit

Büklüm Büklüm - Gönül Numanoğlu

Güller Ve Dudaklar - Sibel Cengiz Kömürcüoğlu

Dağlar Dağlar - Koro

Kan Ve Gül - Fuat Alanur

Beklenen Şarkı - Vedat Seren

İntizar - Nebahat Gür

Kaybolan Yıllar - Nil Alanur

Gönlümün Sultanısın - Duygu Karaşahin

Zühtü - Ozan Kömürcüoğlu

Gurbet - Safiya Vural

Tek Başına - Derya Alanur

Taht Kurmuşsun Kalbime - Turan Vural

Arap Saçı - Meriç Sarı

6

7

8

9