MANAVGAT BELEDİYESİ THM KOROSUNDAN “ARABESK” KONSERİ

MANAVGAT BELEDİYESİ THM KOROSUNDAN “ARABESK” KONSERİ

Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği (THM) Topluluğu, kültür ve sanat buluşmaları kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde “Arabesk” konseri verdi.

2

Şef Onur Gök yönetiminde sahneye çıkan 95 kişilik Manavgat Belediyesi THM Korosu, “Arabesk” konserinde: Orhan Gencebay, Selami Şahin, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, Hakan Taşıyan, Esengül, İbrahim Tatlıses ve Mustafa Keser’in dillere pelesenk olmuş eserlerini seslendirdi. THM Korosu Solistleri de unutulmaz parçaları başarıyla icra etti. Solist Sinem Yalçın “Aklımda Fikrimde Hep Sen Varsın”, Solist Erol Daban “Yarabbim”, Solist Gülay Önay “Gülüm Benim”, Solist Zehra Yağlı “Ne Duamsın ne de Bedduam”, Solist Suat Tur “Ben İnsan Değil Miyim”, Solist Pelihan Özdilek ve Ali Uğur “Sabahçı Kahvesi”, Solist Emre Kılıç “Özledim Her Şeyini” ve Solist Erdal Çiçek “Sevda Yüklü Kervanlar” eserlerini seslendirdi. Koro şefi Onur Gök de konsere katılarak Cengiz Kurtoğlu’nun “Yorgun Yıllarım” adlı eserini seslendirdi. THM Korosu’nun kapanış eseri olarak seslendirdiği İzmir Marşı’na, dinleyenler büyük bir coşkuyla eşlik etti. Konser sonrasında Onur Gök’ün eşi Damla Gök ve YÖRTÜRK Vakfı Başkanı Mustafa Çolak tarafından Şef Onur Gök’e çiçek takdim edildi.

1

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e çok teşekkür ederek konuşmasına başlayan Şef Onur Gök, “Yıllardır bizlere bu imkânı veren, bizleri sizlerle buluşturan sevgili başkanıma çok teşekkür ediyorum. Tüm belediye başkan yardımcılarıma, kültür müdürümüze, Atatürk Kültür Merkezi çalışanlarına, rejiye ve kıymetli basın müdürlüğümüze, basın mensuplarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Alkışın en büyüğü de sevgili saz sanatçılarıma ve yoldaşlarıma. Türküler bizim özümüz ama biz yaşantımızda var olan, herkesin kulağında, dilinde olan arabeski de ayırmadık. Sizler de beğendiyseniz ne mutlu” ifadelerini kullandı. Kültür ve sanat buluşmalarının kent halkı tarafından büyük bir coşkuyla karşılandığını ve yoğun ilgi gördüğünü söylen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, salondaki coşkuya dikkat çekti. Başkan Sözen, “THM Koromuzun bu keyifli konserini kimi zaman hüzünle kimi zaman sevinçle dinledik. İnsanı geçmişin özlemle yad ettiği günlerine götüren, karmaşık duyguları tattıran harika bir konser oldu. Koro Şefimiz Onur Gök’e ve tüm koristlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

3