Turizmciler Sözen`e İçini Döktü

9Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, KITUYAD (Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği) ve TİSOYAB (Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği) üyesi turizmcilerle bir araya gelerek turizmin sorunlarını masaya yatırdı.

Başkandan Turizmcilere Plaket
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, KITUYAD (Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği) ve TİSOYAB (Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği) üyesi turizmcilerle bir araya gelerek turizmin sorunlarını masaya yatırdı.

Öğleden önce KITUYAD üyesi turizmcilerle Clup Alibey`de bir araya gelen Başkan Sözen`e Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Fen İşleri Müdürü Mustafa Kişioğlu ve İmar Müdürü Mustafa Gök de eşlik etti. Başkan Sözen, sorun toplantısı öncesinde otel yöneticilerini Manavgat Belediyesi`ne sosyal etkinliklerde verdikleri desteklerden dolayı plaketle ödüllendirildi. Başkan Sözen, İber Otel Palm Garden, Sea World Resort, Starlight, Silence, Selge Beach, Asteria Elit, Alibey Clup, Clup Nena, Turan Prince Washington, Lyra Otel yöneticilerine teşekkür ederek birer plaket takdim etti.

Sözen,"Turizm Dostu Belediyeyiz"

KITUYAD üyesi turizmcilere hitaben konuşan Başkan Sözen, Manavgat Belediyesi olarak yaptıkları tüm çalışmaların başta turizme katkı sağlamak adına olduğunu söyledi. Göreve geldiği günden beri turizmin sorunlarını çözmek için projeler üretmeye çalıştığını anlatan Başkan Sözen, Manavgat Belediyesi`nin "Turizm dostu" belediye olarak görülmesini istedi.Sözen,"Belediyemiz hem Manavgat`a hem turizme katkıya devam ediyor. Hayalimiz turizmden esnafın daha çok katkı almasını sağlamak. Turisti nasıl bölgeye çekebiliriz düşüncesi ile hareket ediyoruz. Manavgat`ı turizme yakışır hale getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Manavgat`taki ırmak kıyıları çalışmalarımız hep cazibe merkezi yaratmak adınadır. Başladığımız noktadan bugüne kadar çok mesafe kat ettik. 2 büyük projemiz başlamak üzere. 5000 kişilik stadyumumuzun ihalesini yaptık. 6 ayda tamamlanmasını planlıyoruz. Ekim başında Gençlik Merkezimizin ihalesi yapılacak. Akabinde modern Pazar yeri projemizi hayata geçireceğiz. 1.5 ay içinde Pazar yerimiz ihale aşamasına gelecek. Kentimizi toparladık. Eksiklerimiz olabilir. Bölgenin su sorununu çözme konusunda büyük mesafe kat ettik. Bir aksilik olmazsa Mayıs gibi işi teslim alacağız.

Sezon başında köy içlerinin asfaltlarını tamamladık. Bunları turizmi önemsediğimiz için yapıyoruz. Bizi turist dostu bir belediye olarak görün. Sektörün en küçük sıkıntısında orada olacağımızı bilin. Bölge insanımızın moral ve motivasyonunu yükseltmek de belediyelerin görevi. Her türlü etkinliğimizde yanımızda olduğunuz için de teşekkür ederiz. Düzenleyeceğimiz yağlı güreşlerimiz için de özel tribün yaptırdık. Turistlerimizi güreşlerimizi izlemeye yönlendirmenizi istiyorum. Bundan esnafımız da katkı sağlayacak" dedi. Başkan Sözen`in turizmle ilgili çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirten turizmciler su ve arıtma sorunlarını çözdüğü için teşekkür etti. Turizmciler de şunları söyledi."Su ve arıtma konusu büyük sorundu. Buralarda 3 yıl önce yol yoktu. Ciddi yerlere sayenizde gelindi. Turizmde sadece otel içleri değil bölgesel başarı ve gelişme de önemli. Bunları sağladığınız için teşekkür ediyoruz". Turizmciler toplantıda turistlerin Side`ye direk ulaşmak istediklerini belirterek Başkan Sözen`den ulaşım sorununun çözümü konusunda yardım istedi. Turizmciler Başkan Sözen`den bölge girişindeki kavşağın sembol yerleştirilerek güzelleştirilmesini de istedi.

TİSOYAB`da da Sorunlar Masaya Yattı

Başkan Sözen ve belediye ekibi öğleden sonra ise TİSOYAB üyesi turizmcilerle birlik binasında buluştu. Sözen, buradaki turizmcilere de belediyeye yaptıkları katkılarından dolayı Alibey Resort Side, Lake River Side, Aldiana, Robinson Clup Hotel, Venüs Otel, Maya Turizm, Voyage Sorgun, Hotel Linda, Otium Otelcilik, Kaya Otel, Saray Regency, Asteria Sorgun, Seven Seas, Blue Waters, Holiday Plan, Hotel Turguise, Pegasus World, Grand Prestige, Corintha Excelsior, Belinde Otel, Nashira Otel yöneticilerine plaketlerini takdim etti. Daha sonra sorunların tartışıldığı toplantıya geçildi. Başkan Sözen, açılış konuşmasında bölgeyi merkeze bağlayan Herford Caddesi`nde çalışmaların hızlı yürüdüğünü, bisiklet yollarıyla, düzenlenmiş ırmak kıyı bandıyla eksiksiz bir şekilde en kısa zamanda hizmete açılacağını söyledi. Sözen,"Manavgat Bölgesi`ne turizmi öğretmen bir bölge burası. Sorunları biliyoruz. Çözümleri konusunda elimizden geleni yapıyoruz. Sizler Manavgat Belediyesi`ni turizme katkı adına her zaman kullanabilirsiniz. Turizm dostu bir belediyeyiz. Biz belediye olarak turizmciyi boğmaya değil, katkı yapmaya çalışıyoruz. Bunun bilinmesini istiyorum" dedi. Turizmciler ise tek tek söz alarak sorunları dile getirdi. Turizmciler, Bölgenin kuş cenneti olmasından dolayı havai fişek atımının engellenmesi, Titreyengöl etrafının düzenlenmesi için plan çalışması yapılması, Sorgun ormanının çevre koruma planının hazırlanması, çevrenin güzelleştirilmesi, cadde aydınlatmalarının yapılması ve gece 24.00`den sonra gürültü yasağına uyulması sorunlarının çözülmesini istedi.Başkan Sözen ise sorunların çözümü için gereken çalışmaların belediyece yürütüleceğini söyledi.