Başkan Kızılağaçtaki Turizmcilerle Birararya Geldi

6Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kızılağaç esnafını ziyaret ettikten sonra Kızılağaç Turizm Yatırımcıları Derneği üyeleriyle de bir bilgilendirme toplantısı yaptı.

Clup Alibey`deki toplantıda Başkan Sözen`e, Belediye Meclis üyesi Erşan Özden, Başkan Yardımcıları Hasan Şimşek, Hasan Şekerlisoy, Fen İşleri Müdürü Mustafa Kişioğlu, Zabıta Müdürü Turgay Şalgam, İmar Müdürü Mustafa Gök ve Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Arı ile AB İçme Suyu Temin Projesi`nin danışman firma yetkilisi ile inşaatı yapan firma temsilcisi eşlik etti.

Birim Müdürleri de Katıldı

Başkan Şükrü Sözen ve Manavgat Belediyesi birim müdürlerini, KITUYAD Başkanı Ahmet Kolukısa ve Clup Alibey Genel Müdürü Kerem Kutbay ile KITUYAD üyesi turizmciler, otel girişinde büyük bir nezaketle karşıladı. Toplantıda turizmcilere hitaben konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Kızılağaç turizm bölgesini göreve gelmeden önceki dönemden itibaren son derece önemsediğini vurgulayarak başladığı konuşmasında bölgedeki AB kaynaklı İçme Suyu Temin Projesini dün itibarıyla esnafı ilgilendiren kısmının tamamlandığını ve Manavgat Belediyesi`nin bölgeden çıktığı bilgisini verdi.

Sözen,``Kızılağaç`a her zaman önem verdim``

Başkan Sözen toplantıda yaptığı konuşmada,"Kızılağaç bizim için çok önemli. Kızılağaçtaki yatırımlarımız bizim için önemli. Kızılağaç, bizim her zaman turizm açısından gurur duyduğumuz, katkı verme mecburiyeti olduğuna inandığımız bir bölge. Benim görev sürecimin 2. ve 3. ayıydı sanırım. Hizmet sıralamamda Kızılağaç`ı en üst noktaya koymuştum. MATAB Başkanlığım dönemimde ilk etapta arıtmayı hayata geçirmiştik. O günün koşullarıyla 4 milyonluk bir bütçeyle arıtmayı bitirmiştik. Benim talihsiz sürecime kadar arıtma çalışır hale gelmişti. Kızılağaç`a yine bölgenin arıtmaya bağlanmasıyla ilgili ikinci bir sözümüz vardı. Sizin de bildiğiniz gibi Ankara`ya KITUYAD?daki arkadaşlarla beraber giderek Sayın Bakanımıza dosya sunmuştuk. O zamanın iki sistemin yarısını karşılayacağıma söz vermiştim. Buranın ihaleye çıkacağı süreçte malum olayı yaşamıştım. Belediye Başkanlığı?na adaylık sürecimizde de verdiğimiz sözlerde su sorununu çözeceğime dair sözler vermiştim. İşte şimdi onu da neticeye götürdüğümü gururla söylüyorum. AB projeleri dahilinde 20 milyon Avro kapsamlı ihale yapıldı. Su temin, yağmur suyu kanalizasyon yapım ihalesiydi. Yüzde 85`i AB fonlarından karşılanıyor. Turizme zarar vermeme düşüncesiyle öncelikle buradan başlayalım dedik. Müteahhit arkadaşlar da özveriyle çalıştı. Bugün itibarıyla sizleri ilgilendiren kısmı bitirdiler. Bu gün hem turizm sezonunun başlangıcını kutlamak, hem de çalışmalarla ilgili bilgi vermek amacıyla belediyede çalıştığım bütün ekip arkadaşlarımla sizlere geldik. Önce esnafımızı da ziyaret ederek işimizi tamamladığımızı söyledik. Ancak bir bilgi karmaşası olduğunu gözlemlendik. Tabi bölgede 2 kurum çalışıyor. MATAB da bölge için ihtiyaç duyulan kanalizasyon çalışmasını yürütüyor.
Biz kendi sürecimizi bitirdik. Ancak öbür kurumumuz da bizimdir. Buradan dönünce MATAB la da görüşeceğim. Aldığım bilgiye göre onlar da işlerini bitirip asfaltlarını Cuma günü dökeceklermiş. Bu hizmetlerin bölgeye zaruret olduğunu, ufak tefek sıkıntıların olabileceğini esnafımızı ziyaret ederek anlattık. Manavgat Belediyemiz, yarından sonra kaldırım yenileme işlerini de bitecek. Bütün belediye ekibim de burada. Bugün akşam itibarıyla biten bölgelerin süpürülmesi, kaldırımın tamamlanması, yolun sulanması görevlerini aldılar. Bundan sonra ikinci etap Kızılağaç`ta köyün iç bağlantılarını sağlamak. Kızılağaç`ın her zaman sıkıntılarının yanında olacağım. Bilmenizi isterim" dedi.

Hizmet İçin Birlik Şart

En büyük isteğinin birliğin ayakta olması olduğunu da vurgulayan Başkan Sözen, hizmetin devamlılığı ve birlikteliğin sağlanması için bunun şart olduğunu dile getirdi. Başkan Sözen toplantıda daha sonra turizmcilerden gelen soruları yanıtladı. KITUYAD Başkanı Ahmet Kolukısa ziyaretinden dolayı Başkan Sözen`e teşekkür etti. Kolukısa,"KITUYAD`ı 2 aylığına devraldım. 23 Mayıs`taki genel kurulumuza da davet etmek isterim. Bazı tüzük değişiklikleri yapmak istiyoruz. Bu derneğin daha güçlü olması verimli çalışabilmesi adına bu şart. Yol, kanalizasyon ve içme suyu problemlerimiz vardı. Yol sorunumuz yatırımcı ve devlet desteği ile çözüldü. Bunlardan kanalizasyon sorunumuz ise yine yüzde 50`si yatırımcı desteğiyle çözüldü. İçme suyu sorunumuz da anlattığınız gibi çözülüyor. Zorluklarla da olsa Nisan sonuna geldik. Biz de otelciler de temizlik konusunda elemanlarımızı seferber edeceğiz. Yolun bir cephesi açılırsa gelen misafirlerimizi rahatlıkla karşılayabiliriz. Bunlardan sonra elektrik sorunu var. Voltaj düşüklüklerini sizinle ve TEDAŞ ile çözmek istiyoruz. Teşekkür ederiz bölgemize geldiğinizden dolayı" dedi.