Irmak Kıyı Düzenlemesine Muhteşem Açılış

8Manavgat Belediyesi, etap etap sürdürdüğü Büyük Irmak Kıyıları Peyzaj Düzenlemeleri`nde mutlu sona ulaştı.Proje kapsamında ilk olarak Kordon Caddesi ve araç köprüsü arasında başlatılan Yukarı Pazarcı Irmak Kıyı düzenlemesinin açılışı görkemli bir törenle yapıldı.

Açılış Kurdelesini Vatandaşlarla Kesti
Manavgat Belediyesi, etap etap sürdürdüğü Büyük Irmak Kıyıları Peyzaj Düzenlemeleri`nde mutlu sona ulaştı. Proje kapsamında ilk olarak Kordon Caddesi ve araç köprüsü arasında başlatılan Yukarı Pazarcı Irmak Kıyı düzenlemesinin açılışı, ``Ezginin Günlüğü`` konseriyle birlikte muhteşem bir törenle yapıldı. 15 bin metrekarelik ırmak kıyısı peyzaj düzenlemesinin açılışı Kordon Caddesi Amfitiyatrodaki program ile başladı. Açılış öncesinde Resitalim Müzik Okulu`nun öğrencileri bir konser verdi. Konser sonrasında açılış kurdelesini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve vatandaşlar hep birlikte keserek kokteyl alanına geçti. Başkan Sözen, kokteylde herkesle tek tek ilgilendi. Daha sonra Başkan Sözen ve vatandaşlar hep birlikte düzenlemesi yapılan Yukarıpazarcı Irmak Kıyısı boyunca yürüyerek konser alanına geçti.

Reklam Değil Hizmet Yaptık
Irmak kıyısı açılışına çoluk çocuk gelen vatandaşlar renkli görüntüler oluşturdu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ezginin Günlüğü konseri öncesinde vatandaşlara hitaben duygusal bir konuşma yaptı. Manavgat Belediyesi olarak sürekli büyüyüp gelişen Manavgat`a gece gündüz çalışarak hizmet vermeye çalıştıklarını belirten Başkan Sözen, bu görevden mutluluk ve onur duyduğunu söyledi. Kendisinin ve kadrosunun kendini Manavgat`a adamış kişilerden oluştuğunu dile getiren Başkan Sözen, 3 yıl zarfında pek çok hizmet ürettiklerini ancak hizmetleri yaparken mütevazi bir süreç içinde çalıştıklarını asla reklam unsuru yapmadıklarını anlattı. Başkan Sözen, Irmak Kıyıları Peyzaj düzenlemeleri kapsamında Yukarıpazarcı`da 15, Yukarıhisar`da 12 bin ve Aşağıhisar`da 17 bin metrekare olmak üzere toplam 45 bin metrekare alanın düzenlemesini yaparak halkın kullanımına açtıklarını dile getirdi.

Konuşmasında Hizmetlerinden de Bahseden Başkan Sözen Şunları Söyledi
?Manavgat hızla büyüyüp, gelişirken Manavgat Belediyesi de bu hızlı büyümeye önderlik etmeye devam ediyor. Belediyemiz çağın getirdiği gelişmeleri Manavgat halkına sunmak adına var gücüyle çalışıyor. Bu hızlı büyümenin içinde sizlerin verdiği görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışan bir kardeşiniz olarak, bu görevden duyduğum anlatılmaz hazzı sizlerle paylaşmak istiyorum. Şükrü Sözen ve kadrosu Manavgat`ta yaşayan insanlara hizmet etmeye kendilerini adamış bir kadrodur. 3 yıldır Manavgat`ı çağdaş büyük bir kent seviyesine taşımak için geceli gündüzlü çalışıyoruz. Bugün bu çalışmanın neticesi benim için çok çok önemlidir. Sevgili hemşerilerim, Manavgat`ın yaşamaktan zevk alınan bir kent olması yolunda çok proje gerçekleştirdik. Fakat bunları reklam unsuru olarak gündeme getirmemeye çalıştık. Mütevazi bir çalışma ile birbirimize inanarak bu günlere geldik. Bugün açılışını yaptığımız alana sizleri reklam yapmak için davet etmedik. Sadece ve sadece bu güzel alanı sizlerin görebilmesi ve kullanıma açtığımızı ifade edebilmek için sizleri buraya davet ettik.

Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim. Burada açık spor alanları, çocuk oyun alanlarıyla, yürüyüş bisiklet yollarıyla, aydınlatma sistemleriyle, basket voleybol alanlarıyla, çim seyir terasları, balık tutma ve seyir iskeleleriyle, kafeteryalarıyla, hayvan gezdirme alanıyla sizlere layık bir alan olarak peyzaj düzenlemesi gerçekleştirildi. Göreve gelirken sizlere verdiğimiz en önemli sözlerden bir tanesi de ırmak kıyılarını düzenlemekti. 3 etabımızı bitirdik kalan iki etabımızın da projesi bitmek üzere onların da startını vererek sizlerin hizmetine açacağız. Projeler kapsamında Yukarıpazarcı`da 15 bin metrekare, Yukarıhisar`da 12 bin metrekare, Aşağıhisar`da ise 17 bin metrekare ırmak kenarı bandının düzenlemesi yapıldı. Totalde 45 bin metrekarelik alan dizayn edilerek kullanımınıza açıldı. Herford Caddesi`nin asfaltını en fazla 10 gün içinde dökerek Sorgun turizm bölgesini Manavgat`a bağlayacağız. Çetin Emeç Caddesini yoğun çalışmalar sonrasında bitirerek açtık. Hasan Ali Yücel Caddesi`ni açtık. Yunus Emre Caddesi`ni yeniledik. Mehmet Akif Ersoy, Remzi Güven Caddesi`ni yeniledik. Şu anda Organize Sanayi`de alt yapı ve asfalt çalışmaları hızla sürüyor. Çeltikçi-Ulukapı yolunu genişlettik, asfaltını bitirdik.

Sorgun`da 20 yıldır yapılmayan hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Bu Bizlerden önce emeği olan değerlerimize de teşekkür ediyoruz. Ama Manavgat`ın eksikleri var diye sizlerden görev talep ettik. Eksikleri tamamlamak için bütün gayretimizi ortaya koyuyoruz. Titreyengöl ve Side-Kemer turizm yolunu yeniledik. Demokrasi Bulvarını Sorgun`a bağladık ve yeni adıyla Hüseyin Avni Akın adıyla açtık. Hastane ve Şelale yolunu Manavgat`a yakışır hale getirdik. Güllük caddesini yeniden dizayn ettik. 15 mahallemizde modern parklarımızı hizmete açtık. Halkımızın acısını paylaşmak adına cenaze hizmetlerimizi kusursuz bir şekilde halkımızın hizmetine verdik. Devam eden hizmetlerimiz de var. Kent meydanını 100 araçlık otoparkıyla birlikte tam iki katına çıkararak yeniden düzenliyoruz. 2.5 ay içinde halkımızın hizmetine sunacağız. Çağdaş ülkelerde kent meydanlarına ihtiyaç var. Bu inançla Manavgat`taki kent meydanlarını boşaltarak sizlerin hizmetine sunuyoruz. Asım Okur meydanı da bunlardan birisidir. Gençleri çok seviyorum. Gençlerine sahip çıkmayan toplumlar asla mesafe kat edemez. Bu düşünceyle Manavgat gençlik merkezinin ihalesini yaptık. Bir hafta on gün içinde kazmasını hep birlikte vuracağız. En fazla 6 ay içinde de tamamlayıp açacağız. Çağdaş Manavgat, kent Manavgat diyoruz. Manavgat`a yakışan bir stadyumu yapmak boynumuzun borcuydu. 5000 bin kişilik uzay çatı sistemiyle hazırlanan projemizin ihalesini yaptık. 6 ay içinde tamamlayıp açacağız. 7 ay sonra Manavgat halkının ve gençliğinin hizmetindedir. Yaşayan başta insanlarımız olmak üzere tüm canlıları seviyoruz ve belediye hizmetlerini buna göre üretiyoruz. Manavgat`ta ilk olan hayvan barınağını bitirdik. 1 aydır da çalışıyor. İlk fırsatta oranın da açılışını yapacağız. Yine bizlerden talebi olan muhtarlarımıza hızla muhtar evlerini yapıyoruz. Sorgunda devam eden bir muhtar evimiz var. Yakında anahtar teslimi yapacağız. Yine sözlerimizden biri. Kadın sığınma eviydi. Dilerim hiçbir kadınımız ihtiyaç hissetmesin. Önümüzdeki hafta tapu devirlerini yaptıktan sonra bunun da çalışmalarına başlayacağız.

AB?den 20 milyonluk yatırımı içme suyu inşaatı için aldık. Kızılağaç, Sorgun Hatıplar bitti. Proje hızla yürüyor. 2013`ün mayısında tamamlanacak. 50 yıl boyunca Manavgat`ın su, atık su, kanalizasyon sıkıntısı olmayacak. Sosyal faaliyetlerle de insanlarımızın moral ve motivasyonunu yüksek tutmak belediyelerin görevidir. Manavgat halkını rencide etmemek adına faaliyetlerimiz sürüyor. Bu amaçla sosyal market hizmetini verdik. Ramazan ayında her gün 3 bine yakın kişi 30 gün boyunca bizlerle lokmasını ramazan çadırımızda paylaştı. 30 Ağustos etkinliklerimizi sizlerden aldığımız güçle yaptık. Sünnet şölenimizde 90 çocuğumuza katkı yaptık. Barış Suyu festivalimiz ve motorsiklet festivalimiz ses getirdi. Bu yıl 1`incisini düzenlediğimiz Manavgat yağlı pehlivan güreşlerini düzenledik. 10 binlerce insan mutlu oldu. Çevre illerden beldelerden köylerden gelen insanlarımızla ata sporumuzu paylaştık. Manavgat`ta yaşayan insanlar bu bölgenin gerçek sahipleridir. Denizin bütün imkanlarından faydalanmak en doğal haklarıdır. 254 dönümlük Sorgun çamlığının ön tahsisini aldık. Kesin tahsisini en kısa zamanda alacağız. Burada kafeler, aquaparklar, oturma dinlenme alanlarıyla kısa zamanda halkın kullanımına açacağız.`

Şu anda savaş yorumlarının yapıldığı hepimizin günlük gelişmeleri huzursuzlukla izlediği bir süreçteyiz. Gönlüm diliyor ki Manavgat`taki kardeşlik havası ortak yaşama kültürü, tüm ülkeme örnek olur. Buradaki birliktelik duyguları bir yerlere örnek olur ve ülkenin barış, kardeşlik istediğinin, savaşı istemediğinin bir ifadesi olur. Meclis üyelerim, yol arkadaşlarım, çalışanlarım, belediye ekibim Manavgat halkını koşulsuz seviyor, sizlere emek verebilmek için, Manavgat`ı sizlere yakışır bir kent haline getirebilmek için gece gündüz çalışıyor. Sevgili hemşerilerim, asla olumsuz eleştirilerden gocunmuyoruz. Bu eleştiriler bizi kamçılıyor, güç veriyor. Biz de kusursuz değiliz. Kendimizi yenileyerek hatalarımızı telafi ederek size hizmet vermeye devam edeceğiz. Amacımız çocuklarımıza yakışır Manavgat`ı bırakabilmek.``


Başkan Sözen`in konuşması sonrasında Türkiye`nin en uzun soluklu gruplarından biri olan ``Ezginin Günlüğü`` grubu sahne alarak sevilen eski ve yeni parçalarını seslendirdi. Konseri izlemeye gelen vatandaşlar, hareketli parçalarda dans ederek eğlendi. Özellikle gençler çim alana oturarak gece boyunca hoşça vakit geçirdi. Gece sonunda Başkan Sözen, grubun solistlerine teşekkür etmek için çiçek sundu.