Soma`da Ölen Maden İşçileri Anıldı

1

Manavgat Belediyesi çalışanları,işe başlamadan önce Soma`daki maden faciasında hayatını kaybedenleri düzenledikleri saygı duruşu ve dualarla andı.

Sabah saat 09.00 itibarıyla başkanlık binası önünde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen önderliğinde toplanan belediye çalışanları,1 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve toplu olarak dua etti.Saygı duruşu ve dua öncesinde konuşan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,``Ulus olarak büyük bir acı yaşıyoruz.Yapabileceğimiz sadece buradan manen de olsa onların acılarını paylaşmak.Duygularımızı ifade etmek adına, iş gününe başlamadan önce bir saygı duruşu ve dualı anma yapmak istedik.Diliyoruz ki ülkemizde bu acılar bir daha yaşanmaz.Sabah haberlerinden öğrendiğimize göre Soma`da hayatını kaybeden işçilerimizin sayısı 282`ye ulaşmış.Bu rakamın 400`e ulaşacağı söylenen yorumlar arasında. Bu rakamların artmaması en büyük dileğimizdir.
Ülke olarak eksiklerin değerlendirilmesi gerekiyor. Sistem itibarıyla hataların nerelerden kaynaklandığının da tespitinin yapılması lazım. Yüce Allah`tan ülkemize bundan daha fazla acıyı yaşatmamasını diliyoruz.Soma`da hayatını kaybeden tüm işçilerimizin ailelerinin acısı bizim acımızdır. Şehit olan madencilerimize Allah`tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı, yaralı olan madencilerimize acil şifalar ve mahsur durumda bulunan madencilerimizin ise bir an önce sağ salim kurtulmasını temenni ederim``
dedi.Daha sonra belediye çalışanları önce ölen işçiler için hep birlikte dua ederek ardından da saygı duruşunda bulundu.