Kemer Caddesinde Yol Kaldırım Çalışması

1Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,Sorgun Mahallesi Kemer Caddesi`nde yol, kaldırım,refüj düzenlemesi ve alt yapı çalışmalarını başlattı.

Manavgat Belediyesi,kentte eksik kalan ve ana arterleri birbirine bağlayan merkez yollarını yeniden yapılandırmaya devam ediyor.Belediye Başkanı Şükrü Sözen son olarak Manavgat`ın sorgun Mahallesi`ni Side`ye bağlayan en kısa yol olan Kemer Caddesi`nde köklü düzenleme çalışmalarını başlattı. Çalışmalar kapsamında Kemer Caddesi`nde yol, kaldırım ve refüj düzenlemeleri ile yağmur suyu drenaj hattı yapımı çalışmaları devam ediyor.




Yağmur Suyu Hattı da Yapılıyor

Sorgun Mahallesi`ni Kemer Caddesi`nden Side`ye bağlayan yol, daha önce tek şerit olarak imar planına uygun olmayan şekilde kullanılıyordu. Mevcut düzenlemeyle yol, imar planına uygun hale getirilerek iki gidiş- iki geliş bölünmüş yol olarak yeniden düzenlenecek. Çalışmalarda 1 kilometre uzunluğundaki yolun kenarlarına yatay otoparklar oluşturulacak. Yol çalışmaları devam ederken kaldırım kenarlarından yağmur suyu drenaj hattı yeni yapılarak, yağmur sularının denize deşarjı sağlanacak.



Engelli Vatandaşlar Unutulmadı

İki ayrı kavşak düzenlemesi ile şekillendirilecek olan yolda refüj düzenlemesi de titizlikle sürdürülecek. Kemer Caddesi?nde engelli vatandaşlarımız da unutulmayarak onlara yönelik olarak yaya geçitleri ve iniş çıkışlara yer verilecek. Çalışmalarda 3 bin 500 m2 parke taşı, bin 600 metre karayolu bordürdü, bin 500 metre de kaldırım bordürü kullanılacak. Tüm işler tamamlandıktan sonra ise aydınlatma sistemleri yerleştirilerek asfaltlama çalışmaları da yapılacak.