Belediyeden Hisar Caddesi`nde Köklü Değişim

5Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,kentin en köklü ve en eski caddelerinden birisi olan Hisar Caddesi`nde köklü değişimi çok yakında başlatacak. Sağlı sollu uygulanacak olan yenilenmeyle birlikte cadde modern bir görünüme kavuşacak, bölgedeki hareketlilik artacak.


Yol ve Kaldırım Düzenlemesi
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentin en önemli ve en eski ana arterlerinden birisi olan Aşağıhisar Mahallesi`ndeki Hisar Caddesi`nde Yol ve Kaldırım Düzenlemesi çalışması başlatacak. Hazırlanan projeye göre, Çağlayan İlköğretim Okulu ile Güllük Caddesi arasında kalan 900 metrelik yol boyunca sağlı sollu asfalt ve kaldırım çalışması yapılacak. Çalışmalar kapsamında trafik planında çift yönlü araç trafiği olan alanda, araçların otopark sistemleri trafik akışını etkilemeyecek şekilde cepler yapılmak suretiyle yeniden düzenlenecek.

Turunç Ağaçları Korunacak
Hisar Caddesi`nde alt yapıdaki eksiklerin giderilmesi çalışması da bu düzenleme kapsamında yapılacak. Üst yapıda planlanan düzenleme bu caddenin gelişimi göz önünde tutularak tasarlanacak. Tasarım kapsamında kaldırım yenilemesi, bitki kasaları, bank sistemleri, çift başlı aydınlatma direkleri kullanılacak. Yapılacak olan çalışmada cadde boyunca mevcutta yer alan turunç ağaçlarının titizlikle korunacağı ve mümkün olduğunda çalışma alanının bütününe yayılacağı belirtildi.


Hareketlilik Artacak
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat`ın en eski ve ana caddelerinden birisi olan Hisar Caddesi`nin görsellik ve kullanım rahatlığı açısından çok geride kaldığını dile getirdi. Esnaflar ve vatandaşlardan da gelen istekler doğrultusunda yeniden düzenleme çalışmaları başlattıklarını vurgulayan Başkan Sözen, çalışmalar tamamlandığında caddenin yepyeni ve güzel bir görünüme kavuşacağını söyledi. Sözen,``Yeniden yapılanma süreci yaşanan Manavgat`ımızda çok kullanılan ana caddelerimizi düzenleme mecburiyetimiz doğuyor. En eski caddelerden birisi olan Hisar Caddesi de bunlardan birisi. Caddedeki planlama çalışmalarımızı titizlikle yürütmekteyiz. Çalışmalar tamamlandığında bölge muhteşem bir güzelliğe kavuşacak. Hareketlilik artınca esnafımız da bundan mutlu olacak``dedi.