Gençlik Merkezine Muhteşem Temel Atma Töreni

9Manavgat Belediyesi`nin Adliye Sarayı arkasındaki alana yaptırdığı büyük Gençlik Merkezi Kompleksinin temeli, düzenlenen muhteşem bir törenle atıldı.

Temel atma törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın,Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın,Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar,CHP İl Başkanı Devrim Kök,CHP İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, MATSO Başkanı Dr.Şükrü Vural,MYO Müdürü Doç.Hacer Bakır Sert,Meclis Üyeleri,belediye başkanları,meclis üyeleri,oda başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.Temel atma töreni öncesinde Çin Akrobasi Sirki bir gösteri yaptı.Ardından sahneye çıkan pop müzik sanatçısı Murat Başaran en güzel şarkılarını Manavgat halkı için söyledi.Vatandaşlar Başaran`ın şarkılarıyla coştu.Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen,Gençlik Merkezi Kompleksi`nin temel atma töreninde halka hitaben bir konuşma yaptı.Sözen anlamlı konuşmasında şunları söyledi.1.5 YILDIR BÜTÜN İNANCIMIZLA ÇALIŞIYORUZ

``Sevgili hemşerilerim.Belediyecilik yapmak gerçekten anlamda zor.Özveri gerektiren,bir uğraş.24 saat çalışmayı gerektiren,ailenizden sağlığınızdan ekonominizden ödün vermenizi gerektiren bir görev. Bu görevlere talip olmak zor ve meşakkatli.Sevdanız olmadığı takdirde özellikle şu koşullarda görev almak yürek ister,cesaret ister.Manavgat`a bağlılığımız size ve ülkemize olan sevgimiz ile bu görevi üstlendik. Ekibimizle bütün inancımızla 1.5 yıldır tam anlamıyla kendimizi vererek çalışıyoruz.Kente kimlik kazandırmak ve Manavgat`ı çağdaş bir kent seviyesine taşımak adına bu çalışma sadece çalışmalarımızın bir meyvesidir.BİZ SADECE ÖNÜMÜZE BAKIYORUZ

Gençlik merkezimiz 10 bin 800 m2 alanda,4900 m2 inşaat alanı.1550 m2 kapalı havuz alanı,yarı olimpik 6 kulvarı olan 300 kişilik tribünlü kapalı yüzme havuzlu.Çocuklarımız güvenli koşullarda yüzmeyi öğrenecek. 350 m2 konferans alanımız var.750 kişilik salon.Spor alanları derslik alanları,yeşil alanlar,süs havuzları ile Manavgat`ın ve sizlerin hak ettiği bir gençlik merkezi olarak ağustos başında bir aksilik olmadığı halde sizlerin hizmetinde olacak.Bütün inancımızla sizlerden aldığımız güçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Sadece önümüze bakıyoruz.Önümüzde 1 yıl gibi bir süreç var.Kimsenin kaygısı olmasın 1 yıl sonunda her yerde üstüne basarak söylüyoruz.Asla pişman olmayacaksınız. Bizler de sizlere mahcup olmayacağız.SIZLANMIYORUZ,ÇALIŞIYORUZ

Bu süreçte birileri diyor ki,``Sürekli şikayet ediyorlar,sürekli sızlanıyorlar``.Bu doğru bir yorum değil.Asla yaşadıklarımıza rağmen, yapılan kösteklemelere rağmen hiçbir zaman sızlanmadık.Sadece sürece inandık,sadece sizin görüşlerinize güvendik.Bütün gücümüzle de çalışmaya devam ediyoruz.Bakın bu süreçle ilgili eğer şikayet edip bunun arkasına sığınsaydık,4 tane caddemizi açtık.10 caddemizi revize ettik. Sızlanmamızı gerektiren bir durum yok. Sızlanmaya gerek yok.Sadece çalışmak yeterli geliyor.Bütün kavşaklarımızı yeniden revize ettik.Kent meydanları oluşturduk.Önümüzdeki günlerde Cumhuriyet Meydanını açacağız.Sosyal demokrat belediyelerin yeşil alanlara verdiği önem gereği 25 park yaptık hizmete açtık.ÖNCE YAPILAN İŞLERİ GEZSİNLER

Yine bize bu serzenişte bulunan arkadaşlarımızın ufkunun almayacağı şekilde Manavgat`ta ırmak kenarları hem turizme hem Manavgat halkının hizmetine kazandırdık.``Bizlere şikayet ediyorsunuz``derken önce bu yapılan işleri gezme nezaketinde bulunsunlar ondan sonra bizleri ağzına alsınlar.Bugüne kadar yapılmayan hayvan barınağını kente kazandırdık. Yine sızlanmayı değil onur duymayı gerektiren 20 milyon Avroluk,içme suyu,kanalizasyon,yağmur suyu projesinin olurunu AB`den aldık.Yüzde 85 oranında hibe kredi ile.Bu projenin yüzde 45`ini teslim aldık şu anda 2013 sonunda bitecek.50 milyon liralık bir yatırım ile Manavgat`ın 50 yıllık sorunu,çözülmüş olacak. Yine her zaman iddiamız çağdaş bir kent, yaşamaktan zevk alınan,marka bir Manavgat`ı sizlerin kullanımınıza sunmak. Bunun için Manavgat caddelerini led aydınlatmalarla donattık.Muhtar evlerimizi yapıp mahallelerimizin hizmetine sunuyoruz.

SADECE HUZUREVİNİ AÇTIĞIMIZDA AĞLARIZ

Hiçbir zaman insanlarımızın onurunu kıracak şekilde hizmet etmeyi ve bunu lanse etmeyi düşünmedik.Sosyal market de bunun en güzel göstergesidir. İnsanlarımızın ne zorluklar içinde günlerini geçirdiğini bildiğimiz için sosyal marketten her istediklerini bulabilecekleri şekilde hizmet anlayışımızı devam ettiriyoruz.Hiçbir zaman yapılan hizmeti gazetelerde çarşaf çarşaf sergilemeyi de düşünmedik.Biz ağlamıyoruz.Sadece ve sadece ne zaman ağlarız biliyor musunuz? Bir huzurevi projemiz var. İhale dosyası hazır kısa zamanda da ihaleye çıkacak.O huzurevini bitirdiğimiz zaman oraya ihtiyacı olan yaşlı insanlarımızın özel günlerde gidip orada ellerini öpebilirsek o zaman ağlarız.Hiç merak etmeyin.

KÜLTÜR MERKEZİ DE YAPILACAK

Değerli hemşerilerim.Ayın 20`sinde bir ihalemiz var.Manavgat`ın en büyük ihtiyaçlarından birisi olan Kültür merkezi ihalesi.Görevimiz sürecinde de mutlaka bunu da bitirip halkımızın hizmetinde olacağını ifade ediyorum. İçinde 800 kişilik konferans salonu fuaya alanları sergi alanları 7000 m2 spor alanı olan son derece muhteşem bir kültür merkezinin temel atmasını da beraber yapacağız.KÖYLERE HİZMET GÖTÜRÜYORUZ AMA GAZETELERDE ÇARŞAF ÇARŞAF SERGİLEMİYORUZ

Bu arada hep iddiamız Manavgat belediyesi büyük belediyedir.Kimseyle yarışacak kimseyle uğraşacak durumda da diliz.Sadece kent halkının zaruretlerini ve 78 tane olan köyümüze sorumluluğumuz gereği hizmet etmeye devam ediyoruz.Bunun da reklamını yapmıyoruz.Bunları da çarşaf çarşaf gazetelerde sergilemiyoruz.Manavgat`ta destek vermediğimiz hiçbir köyümüz yok merkez belediye olarak Göreve geldiğimizden beri köylerimize de merkez mahallelerimiz gibi hizmet ediyoruz.Görevimiz ve borcumuz.
Manavgat Belediyesi sosyal demokrat, insan odaklı görev anlayışını özümsemiş bir belediye.Sosyal etkinliklerimizi sürdürüyoruz.Onunla ilgilidir ki,sünnet şölenleri, tiyatrolar,festivaller,onur verici yağlı pehlivan güreşleri,hıdırellez şenliklerini devam ettirecektir.

KİMSEYİ RENCİDE ETMİYORUZ 3 KERE DÜŞÜNÜP 1 KERE KONUŞUYORUZ

Ama şunu da ifade etmek isterim hiçbir zaman siyasi anlayışımız ve kişisel terbiyemiz gereği insanları rencide edecek,kurumları ve siyasi yapıları rencide edecek uslubü asla seçmedik ve seçmeyeceğiz de her zaman temsil ettiğimiz makamın sorumluluğu gereğidir ki,ağzımızdan çıkan lafı 3 kere düşünüp 1 kere söylemeyi kendimize ilke edindik.

GÜNÜ GELDİĞİNDE KONUŞACAĞIZ

Hiç kimse bunun üzerinden prim toplamaya çalışmasın ama şunu da zannetmesin bu arkadaşlarımız,günü geldiğinde bize yaşatılan zorlukları sizlerle paylaşmayacağımızı da kimse düşünmesin.En ince detayına kadar günü geldiğinde o insanların mahcup olacağı şekilde nasıl kasaba siyaseti yapmayı kendilerine ilke edindiklerini de anlatmaktan da asla gocunmayacağız. Biz sadece önümüze bakıyoruz,sadece yüreğimiz sizlere hizmet duygusuyla dolu.Bundan da geri kalmayacağız bize olan desteğiniz sürdüğü sürece.Teşekkür ediyor,Gençlik Merkezimizin Manavgatımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum``dedi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen`den sonra İl Başkanı Devrim Kök ve CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gökhan Günaydın söz aldı.Kök ve Günaydın, çalışmalarından dolayı Sözen`i tebrik etti.Konuşmaların ardından Genel Başkan Yardımcısı Günaydın,İl Başkanı Devrim Kök,Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın ve Manavgat Belediye Başkanı Sözen ve İlçe Başkanı Ahmet Öztürk hep birlikte butona basarak Gençlik Merkezi Kompleksi`nin temelini attı.