Belediye Herford`da Harıl Harıl Çalışıyor

Manavgat Belediyesi ekipleri, 1.5 kilometrelik Herford Caddesi`nde harıl harıl çalışmalarını sürdürüyor. Manavgat kent merkezine Titreyengöl turizm merkezini en kısa yoldan bağlayacak olan yolda yağmur suyu ve kanalizasyon borularının döşenmesi işi sürüyor.

Yer Altı Çalışmaları Sürüyor

Manavgat Belediyesi Herford Caddesi`nde devam eden çalışmalarını büyük titizlikle yürütüyor. Şu anda yağmur suyu, kanalizasyon ve aydınlatma borularını döşeme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Yer altı çalışmaları tamamlandıktan sonra ise kaldırım, yol, refüj, bisiklet yolu çalışmalarına başlanacak. 30 metre genişliğinde bin 500 metre uzunluğunda açılacak yolda bin 270 metre bisiklet yolu da yer alacak. Bisiklet yolunun genişliği ise 2.5 metre olacak.

Titreyengöl`e Bağlanacak

Herford Caddesi açıldığında Manavgat kent merkezi Titreyengöl turizm merkezine en kısa yoldan bağlanmış olacak. Çalışmalar kapsamında 3 bin 488 metre kanalizasyon, 2 bin 393 metre yağmur suyu hattı, 4 bin 679 metre kaldırım ve bordür, 3 bin 617 metre yol ve orta refüj bordür, 5 bin 56 metre bisiklet yolu ve çiçeklik, 277 metre yaya geçidi bordür tuğla, 2 bin 063 metre kaldırım arkası duvar yapılacak. Yer altı çalışmaları kapsamında ise bin 475 metre aydınlatma kablosu ve borusu yerleştirilecek.

En Önemli Ana Arterlerden Biri Olacak

Bin 500 metrelik yolun 300 metrelik kısmı ise Gülveren Caddesi`ne bağlantı yolu olarak açılacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, böylesine önemli bir ana arteri kente kazandıracakları için çok mutlu olduklarını söyledi. Başkan Sözen, "30 metre genişliğinde 1.5 kilometre uzunluğundaki Herford Caddemiz kentimizi deniz kıyısına bağlayan en önemli ana caddelerden birisi olacak" diye konuştu.