BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN “HOŞGELDİN BEBEK” PROJESİ

DSC_6946

BAŞKAN ŞÜKRÜ SÖZEN’DEN “HOŞGELDİN BEBEK” PROJESİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ta dünyaya gelen tüm bebeklere zıbın takımının hediye edileceği “Hoşgeldin Bebek” projesine start verdi.

SOSYAL PROJE

Manavgat’ta yaptığı büyük yatırımların yanı sıra sosyal belediyeciliğe de büyük önem veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şimdi de 2014 yerel seçimleri seçim kitapçığında yer alan “Hoşgeldin Bebek” projesine start verdi. Proje kapsamında Manavgat’ta tüm yeni doğan bebeklere zıbın takımı hediye edilecek. Projenin hayata geçirilmesi amacıyla yeni doğan bir bebeğin ihtiyacına yönelik olarak belirlenen eldiven, zıbın, fanila, battaniye, tulum ve çorabına kadar her malzemenin hazır bulunduğu “Hoş geldin bebek” hediye kutuları özel olarak hazırlandı.

DSC_6984

HER YENİ DOĞAN BEBEĞE ZIBIN TAKIMI

Manavgat Belediyesi, bu tarihten itibaren Manavgat’ta her yeni doğan bebeğe “Hoş geldin Bebek” kutularından hediye edecek. Hediye kutuları, aileler tarafından “Bebeğimin ilk zıbını” diyebilecekleri şekilde ömür boyu saklanabilecek. “Hoşgeldin Bebek” hediye kutularının ilk dağıtımı, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından yapıldı. Başkan Sözen, sabah saatlerinden itibaren bebekleri yeni dünyaya gelmiş olan 5 aileyi ziyaret etti.

BEBEKLERE HEDİYELERİ BAŞKAN SÖZEN’DEN

Başkan Sözen, Yayla Mahallesi’nde Mehmet Muhammet Arı bebeği, Şelale Mahallesi’nde Yağıl Ali Hankulu bebeği, Yukarıpazarcı Mahallesi’nde Resul Can Şenkaya bebeği, Emek Mahallesi’nde Nazif Mert Cengiz bebeği ve Aşağıpazarcı Mahallesi’nde ise İclal Serra Sargın bebeği ziyaret etti. Başkan Sözen’in projede ilk ziyaret ettiği kız bebek İclal Serra Sargın oldu. Bebeklerin aileleri, Başkan Sözen’i elinde hediye paketleri ile görünce oldukça sevindi. Ziyaretlerde aileler tarafından büyük bir sevinç ve mutlulukla karşılanan Başkan Sözen, bebeklere hayırlı ve sağlıklı ömürler dilediğinde bulundu.

DSC_6964

BEBEKLERE SAĞLIKLI ÖMÜRLER DİLEĞİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Ailelere yeni bir bireyin katılması her zaman mutluluk ve heyecan kaynağıdır. Hoş geldin Bebek projemizde ailelerin sevincine ortak olmak, onları bu en mutlu günlerinde yalnız bırakmamayı hedefledik. İlk ziyaretlerimizi gerçekleştirerek hediye paketlerini sunduk. Projemiz sürekli devam edecek. Bütün yenidoğan bebeklerimize ayrım yapmadan paketlerimizi hediye edeceğiz Ben hepsine ulaşamayabilirim. Ama ekiplerimiz nüfus müdürlüğünden takip etmek suretiyle yeni doğan bebeklerimize ulaşacak. Tüm bebeklerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum” dedi.

DSC_6983