Başkan Sözen`den Anneler Günü Mesajı

5Annelerimizin Gününü Kutladı.

Karşılıksız ve koşulsuz bir sevgiye dayanan,hiçbir değerle kıyaslanamayacak kadar yüce bir duygudur annelik...

Anne sevgisi,insan yaşamının her evresinde var olan en anlamlı duygulardan birisidir.Onlar karşılıksız sevgileri,şefkatleri ve sonsuz özverileri ile başımızın tacıdırlar.Bizi biz yapan değerleri barındıran annelerimiz,varlıklarıyla bizleri onurlandırmakta,geleceğimizi ellerinde şekillendirmektedirler.

Şüphesiz ki,onlara olan vefa borcumuzu hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Kaldı ki dünya da anne sevgisinin yerini dolduracak başka bir sevgi de yoktur.Çünkü onlar dünyanın en değerli ve kutsal varlıkları oldukları gibi,onlara layık evlat olmak da bizlerin yerine getireceği en önemli görevdir.

Koşulsuz sevgi ve sorumluluklarının karşılığında annelerimiz hatırlanmayı, değer görmeyi,saygıyı ve takdiri herkesten daha çok hak etmektedir.

Üzerimizde ödenmez hakları bulunan, sevgi,fedakarlık ve sabırlarını başka hiçbir değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır.

Tarihin her döneminde,milletin bağımsızlığında ve varlığını sürdürmesinde,annelerimizin de çok büyük payı olduğunu her zaman göz önünde bulundurarak kadınların toplumsal hayatta da daha etkin olması,geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı sağlayacak girişimleri yerine getirmeliyiz.Annelerimizin bu mutlu günlerinde evlatlarını bağrına basamayan,onları kucaklayamamanın hüznünü yaşayan, yüreği yaralı tüm şehit annelerimizin de her zaman yanlarındayız.Onlar; yüreğimizde sonsuza kadar yaşayacak kahraman şehitlerimizin bize emanetidir.

Bu duygu ve düşüncelerle,dünyanın en kutsal görevini üstlenen, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan bütün annelerimizin Anneler Günü`nü kutluyor,saygı ve selamlarımı iletiyorum.

Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı