Başkan Sözen`den 10 Kasım Atatürk`ü Anma Mesajı

1Uluslar, bağırlarından çıkardıkları, kahramanlardan güç alırlar. Bir ana çocuğuna nasıl bağlanırsa, uluslar da kahramanlarını öyle bağırlarına basarlar...

Türkiye Cumhuriyeti`nin güç kaynağı, kahramanımız, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün,``Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu yeterlidir`` sözü, hepimize çok anlamlı mesajlar veriyor.

75 yıl önce bugün, toplumun her kesimini kucaklayan dev yürekli, ileri görüşlü, üstün yetenekli, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lideri; Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü kaybettik. Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gündür.

O`nu ölümsüzlüğe uğurladığımız günün yıldönümünde hepimize düşen en büyük görev; Atatürk`ü ve en büyük eseri Cumhuriyet`i anlamak, Cumhuriyet`in değerlerini her koşulda korumak, Atatürkçü düşünceyi benimsemek, Türkiye`yi aydınlık yarınlara taşımaktır.Bizler Ata`mızın açtığı yolda ilerleyerek gösterdiği amaçlara ulaşmak için çaba göstereceğiz. Demokratik ve laik Cumhuriyetimizi yeni eserlerle yüceltecek, tüm kurum ve kurallarıyla sonsuza değin yaşatacağız. Ulu Önder Atatürk`ün ilke ve devrimleri ise Cumhuriyet`imizi korumak çabalarımızda, yolumuzu aydınlatmayı sürdürecektir.

Atatürk Cumhuriyeti`nin çağdaş bir belediye başkanı olarak Manavgat`ımızda Atatürk ve onun kurduğu Cumhuriyet`i gelecek nesillere anlatmak görev ve misyonunu yılmadan sürdüreceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Türk milletinin ışık kaynağı, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti`nin kurucusu, aydınlık Türkiye'nin sembolü, büyük devrimci ve düşünce adamı Yüce Atatürk`ün gönlümüzdeki erişilmez yeri hiçbir zaman değişmeyecektir.

Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk`ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın gururu ve bilinciyle Ulu Önderimizi aramızdan ayrılışının 75. yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.İZİNDEYİZ ATAM...

Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı