Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

1

Ulusal Kurtuluş Savaşımıza, Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin oluşumuna, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşuna giden yolda 19 Mayıs 1919 tarihinin çok önemli bir yeri vardır.Türk Milletinin yeniden şahlanışının timsali olan 19 Mayıslar, Türk Milleti var olduğu sürece büyük bir coşku ile kutlanacaktır.Ülkemizin onur ve gurur kaynağı olan gençlerimiz ise her zaman ulusumuzun güvencesi olacaktır.Ulu Önder Atatürk`ün Samsuna çıkışının 95.yılında bu onuru, bir asra yakındır yaşamanın mutluluğu içersindeyiz.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti bizlere ve gençlere emanettir.Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak,en başta gelen görev ve sorumluluğumuzdur.

Bir millet,gençlerini iyi yetiştirebildiği ve onlara, kendilerini ispat edecek imkânlar sunabildiği sürece ilerleyebilir.Çünkü bugün bizlerin bulunduğu konumlara yarın gençlerimiz geleceklerdir. İşte bu nedenle gençlerimize yaptığımız her hizmet, aslında ülkemiz geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir.

Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyet`imizi omuzlarında yükseltecek olan gençlerimize her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz.Ülkemizi,Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine ancak ve ancak gençler taşıyacaktır.

Sevgi,saygı,hoşgörü ve uzlaşma ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir.Tüm Türkiye`de ve özellikle Manavgat`ta sosyal barışın sağlandığı, insanların kardeşçe yaşadığı, kavgalara fırsatın verilmediği bir ortamı gençlerimiz için sağlamak da bizlerin görevi olacaktır.

Ay yıldızlı bayrağımızın altında hepimizin bir ve bütün olarak yaşamasına imkan sağlayan demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ü,silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum ve tüm Türkiye`nin ve Manavgat halkımızın Atatürk`ün bize ve gençlerimize armağan ettiği Atatürk`ü Anma ve Ulusal Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum...

Manisa`nın Soma İlçesi`ndeki maden ocağında 13 Mayıs 2014 Salı günü meydana gelen faciada 300`e yakın maden işçimizin hayatını kaybetmesi, millet olarak hepimizi derin üzüntüye boğmuştur.19 Mayıs Atatürk`ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tarihine denk gelen bu günlerde millet olarak büyük acı yaşamaktayız.Bu 19 Mayıs`ta yine her zaman olduğu gibi milli bilincimizi gelecek kuşaklara taşımak adına üzerimize düşen vazifeyi yapacağız. Soma`da ölen işçilerimizi anmak, maden ocaklarında yaşanan sorunlara Türk halkının ve yetkililerin dikkatini çekmek ve aynı zamanda 19 Mayıs`ların ruhunu yaşatmak adına düzenleyeceğimiz Sessiz Yürüyüşümüze tüm Manavgat halkımızı bekliyoruz.

Acılar ve sevinçler paylaştıkça çoğalır. Gelin biz de bu 19 Mayıs`ta Saat 20.00`de Cumhuriyet Meydanı`nda bir araya gelerek beraberce sessizce yürüyelim.Hem acılarımızı paylaşalım, hem milli duygularımızı birlikte yaşayalım, yaşatalım.

Sevgi ve Saygılarımla...


Şükrü SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı