MANAVGAT’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

MANAVGAT’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şırnak’ın Kayaboyun köyünde askeri aracın devrilmesi sonucunda Şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Mustafa Şen, düzenlenen askeri törenle memleketi Manavgat- Çakış’ta son yolculuğuna uğurlandı.

DSC_6103

Şehidin cenazesine Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, devlet erkanı ve on binlerce vatandaş katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, şehit haberini alır almaz acılı aileyi bir an olsun yalnız bırakmadı. Cenaze töreni öncesinde şehidin baba ocağı olan Çakış Mahallesi’nde Manavgat Belediyesi tarafından taziye çadırları kuruldu, evine Türk Bayrağı asıldı.

DSC_6199

Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, acı haber karşısında kahrolduklarını belirterek şehide Allah’tan rahmet dilediğini söyledi. Başkan Niyazi Nefi Kara, “Yüreğimiz Şırnak’tan gelen acı haberle yandı. Manavgat’ımızın evladı kardeşimiz Mustafa Şen’in acı haberi hepimizi yasa boğdu. Başta ailesi olmak üzere sevenleri ve silah arkadaşlarına sabırlar diliyorum. Peygamberlikten sonraki en yüce makama erişti. Allah, şehadetini kabul etsin. Bizler şehidimizin emaneti olan ailesini hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Onlar artık bizim de ailemiz. Türk milletinin başı sağ olsun.” dedi.

DSC_6252

DSC_6119

DSC_6137

DSC_6311

DSC_6326

DSC_6328

DSC_6174

7K4A2699