ÇELTİKÇİ MAHALLESİ’NDE YENİ PARK YAPIMINA BAŞLANDI

ÇELTİKÇİ MAHALLESİ’NDE YENİ PARK YAPIMINA BAŞLANDI

“Halkçı Belediyecilik” sloganıyla yeni döneme başlayan Manavgat Belediyesi, Çeltikçi Mahallesi’nde park yapımına başladı.

DSC_3721

Daha yeşil bir Manavgat için çalışmalarına devam eden Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Çeltikçi Mahallesi 184 ada 31 parseldeki 2500 metrekarelik alanda düzeltme ve bordür çalışmaları yapıyor. Park içerisinde çocuk oyun grupları, açık alan spor aletleri, dinlenme alanları ve voleybol ve basketbol sahaları yer alacak. 7’den 70’e tüm vatandaşlar düşünülerek yapımına başlanan parkın peyzaj düzenlemesi de kent estetiğine uygun olarak düzenleniyor. Modern tasarımı ve estetik görüntüsüyle Çeltikçi Mahallesi halkına hizmet vermesi planlanan park sayesinde, vatandaşların huzur ve güven içinde yararlanabileceği bir sosyal alan oluşturulacak. Halkın ihtiyaçlarına düşünülerek tasarlanan parkın çok yakında hizmete girmesi planlanıyor.

DSC_3725

YEŞİL BİR MANAVGAT OLACAK

Manavgat’ın yangınlarla birlikte doğa harikası güzelliklerini kaybettiğini söyleyen Manavgat Belediye Başkanı Niyazi Nefi Kara, Manavgat’ın çehresini değiştirecek yeşil alan çalışmalarına imza atacaklarını söyledi. Kara, “Büyük Manavgat yangını ve daha öncesindeki yangınlarda Manavgat’ın doğa harikası yeşil alanları kayboldu. Bu dönem Manavgat’ın çehresini değiştirecek, Manavgat’ı yeşilin başkenti yapacağız. Halkımızın aileleriyle birlikte kaliteli zaman geçirebileceği, konforlu ve estetik yeni yeşil alan projelerini hayata geçireceğiz. Kişi başı aktif yeşil alan miktarımızı artıracağız. Gelecek nesillerimizi daha iyi ve sağlıklı bir çevrede sahip olması için çevresel sürdürülebilirlik noktasında adımlar atacağız.” dedi.

DSC_3732

DSC_3738

DSC_3726

IMG_8207