ŞİİR OKUYAN TRAFOLAR BEĞENİLDİ

DNZ_7857

ŞİİR OKUYAN TRAFOLAR BEĞENİLDİ

Manavgat Belediyesi, tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Manavgat’ta elektrik trafolarını soğuk ve itici görüntüsünden kurtararak turizm kentine yakışır hale getirdi.

Kültür ve sanata önem veren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, trafoların daha sevimli ve ilgi çekici hale getirilmesi için farklı fakat sanatsal bir konsept oluşturulmasını istedi. Bu fikirden yola çıkılarak, trafolara ünlü şairlerin akıllarda kalan şiirlerinin yerleştirilmesine karar verildi.

Görsel güzelliğin sağlanması amacıyla trafolar farklı renklere boyanarak üzerine ünlü şairlerin silüet görüntüleri ile şiirleri, el yazısıyla yazıldı.

DNZ_7827

İlk etapta Barbaros Caddesi, Zindan Mevki ve Yukarıpazarcı Mahallesi’ndeki büyük elektrik trafoları, “Şiir okuyan trafolar” haline getirildi. Üzerinde şiir yazan trafolar Manavgat halkının da büyük beğenisini kazandı. Trafoların kente farklı bir görsel güzellik kattığını belirten vatandaşlar, bu düşüncesi için Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Şiir okuyan trafoların sayısının artırılacağı belirtildi.

DNZ_7960