MANAVGAT’TA SANAYİ ESNAFI RAHAT NEFES ALACAK

DJI_0033

MANAVGAT’TA SANAYİ ESNAFI RAHAT NEFES ALACAK Manavgat Belediyesi’nin Sanayi bölgesinde bir süredir sürdürdüğü yol, kaldırım, refüj ve kanal kenarına park çalışmaları, bölgenin çehresini değiştirerek, işlevsel olarak da sanayi esnafını rahatlatacak.

BÜYÜK, PLANLI, KÖKLÜ ÇALIŞMA

Manavgat Belediyesi Sanayi Mahallesi’nde başlattığı yol, kaldırım, park, otopark, refüj ve kavşak düzenleme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Sanayi Mahallesi’ndeki çalışmalar tamamlandığında Sanayi esnafı rahat bir nefes alacak. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen çalışmalar kapsamında Sanayi Sitesi içerisinden geçen 20 metrelik imar yolu, 2x2 bölünmüş yol olarak düzenleniyor. Her bir trafik şeridinin 7 metre olacağı ve 1.5 kilometrelik yolun düzenleneceği belirtildi.

DJI_0038

İŞLEVSEL KULLLANIŞLILIK SAĞLANACAK

Düzenlemeler yapılırken bin 500 metrelik karayolu bordürü, 2 bin 500 metrelik kaldırım bordürü, 5 bin metrekare kaldırım parkesinin malzeme olarak kullanılacağı açıklandı. Sanayi esnafının isteği üzerine bölge içerisinde toplam 8 bin metrekarelik otopark alanının değişik yerlerde düzenlenerek 450 aracın park etmesine elverecek şekilde ayarlanacağı bildirildi. Yol, kaldırım, refüj ve kavşak çalışmalarının tamamlanmasından sonra yolun orta refüjüne aydınlatma direkleri de yerleştirilerek bölgedeki görsel güzellik sağlanırken işlevsel olarak da kullanışlılık elde edilmiş olacak.

KANAL KENARI PARKLA GÜZELLEŞECEK

Manavgat Belediyesi ekipleri, Sanayi Mahallesi ve Emek Mahallesi arasından geçen DSİ kanalının her iki tarafında da park yapım çalışmalarına devam ediyor. Sanayi Bölgesinde imar planına göre yeşil alan olarak ayrılan bölümlerde 11 bin 650 metrekarelik park çalışması yapılacağı belirtildi. Park düzenlemelerinde sanayi esnafının ve vatandaşların oturup dinleneceği bank, pergole, fitnes aletleri ve çocuk oyun alanlarının bulunacağı da vurgulandı. Emek Mahallesi bölümünde çocuk oyun alanları, gezinti alanları, yeşil alanlar ve fitnes aletlerinin yer alacağı, Sanayi kısmında da yaya yolları, oturma alanları, pergolelerin yer alacağı vurgulandı. DSİ kanalının oldukça eskimiş olduğu için sızıntı yapan betonlarının da yenilendiği çalışmada, beton korkuluklar yerleştirilerek güvenlik tedbirleri alındı.

DJI_0050

BAŞKAN SÖZEN; “SANAYİ ESNAFI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Sanayi Bölgesi’nde bir süredir devam eden köklü değişim çalışmalarının tamamlanmasından sonra sanayi esnafının rahatlayacağını söyledi. Başkan Sözen, sanayi esnafının bloklar arasında refüj açtırarak geçişi sağlama talebinin ise UKOME Şube Müdürlüğü’nce değerlendirilmesi için gerekli yazışmaların gönderildiğini söyledi. Başkan Sözen, önümüzdeki süreçte UKOME Genel Kurulu’nda alınacak karar doğrultusunda uygulamanın yapılacağını vurguladı. Kararı beklediklerini belirten Başkan Sözen, “Manavgat’ta sanayi esnafımızın rahatlığı bizim için her zaman için önemli olmuştur. Bu amaçla başlattığımız düzenleme çalışmaları bölgeyi güzelleştirecek, esnafımızı da memnun edecek. Esnafımızın rahatlığı için elimizden geleni yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

DNZ_0226