MANAVGAT’TA COŞKULU AÇILIŞ TÖRENİ

89ce017c6b09618e2a3273e2cde783bf

MANAVGAT’TA COŞKULU AÇILIŞ TÖRENİ

Manavgat halkı, 30 Ağustos Zaferinin 95. Yıl dönümünü, Manavgat Belediyesi’nin organize ettiği coşkulu fener alayı yürüyüşü, Pazartesi Pazarı Kompleksi açılışı ve Koray Avcı’nın muhteşem konseri ile kutladı.

HEM YÜRÜYÜŞ, HEM AÇILIŞ, HEM KONSER
Manavgat’ta 30 Ağustos Zaferinin 95. Yıl dönümü, Manavgat Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlandı. Manavgat halkı, el ele tek yürek olarak önce fener alayı yürüyüşüne katıldı, ardından kentin ticari hayatı için çok önemli bir yatırım olan Pazartesi Pazarı Kompleksinin açılışını gerçekleştirirken, ünlü sanatçı Koray Avcı’nın muhteşem konseri ile unutamayacakları bir gece yaşamış oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlenen fener alayı yürüyüşü halkın yoğun katılımı ile Cumhuriyet Meydanı’nda başladı. Meydanda toplanan vatandaşlar ellerinde bayrak ve meşalelerle, Yapay Şelale, İbrahim Sözen Caddesi, Atatürk Caddesi güzergahında coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi.

7K4A1628

30 AĞUSTOS SEVİNCİ

Ellerinde dev Türk bayrağı taşıyan gençlerin geçişini halk da selamladı. Açılışı yapılacak olan Pazartesi Pazarı kompleksinde son bulan coşkulu fener alayı yürüyüşüne CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eşi Hatice Sözen, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, il başkan yardımcıları, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, oda başkanları sivil toplum örgütü temsilcileri, mahalle muhtarları, basın mensupları ve çok binlerce Manavgatlı katıldı. Yürüyüşe, dün akşam evlenen müzisyen Ali Demir ve Şırnak'ta öğretmenlik yapan Müge Demir de gelinlik ve damatlıkla katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen genç çifti tebrik etti. Yeni evli çift bu coşkulu gecede bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

DSC_0667

SÖZEN; “MANAVGAT’TA HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTTİK”

Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ve Pazartesi Pazarı Kompleksinin 7 dakikalık tanıtım filminin sunumuyla başladı. Ardından CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara yaptığı konuşmada, Manavgat’ın her geçen gün belediyenin yaptığı yatırım hizmetlerle büyüdüğünü dile getirerek, bunları gerçekleştiren Başkan Şükrü Sözen ve hizmetleri ile gurur duyduklarını söyledi. Daha sonra Belediye Başkanı Şükrü Sözen, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Milli ve dini bayramların Türkiye’deki birlik ve beraberliği pekiştiren çok özel günler olduğunu belirten Başkan Sözen, bu vesileyle halkın iki bayramını da kutladı. Başkan Sözen, Manavgat'ın birlik ve beraberlik ruhunu en iyi yansıtan bir kent olduğunu kaydederek, ilçeye hizmet etmekten dolayı gurur duyduğunu söyledi.

DSC_0701

Başkan Şükrü Sözen, ilçede hizmet kalitesini çok yükselttiklerini belirterek, Pazartesi Pazarı'nın 1980'li yıllarda babası İbrahim Sırrı Sözen'in belediye başkanlığı döneminde yapıldığını hatırlattı. Manavgat'ın o günden bu yana çok hızlı büyüdüğünü ve mevcut pazaryerinin yenilenmesi gerektiğini anlatan Başkan Sözen, daha modern ve Manavgat'a yakışır bir pazaryeri yaptıklarını anlattı. Başkan Sözen, büyük yatırım ve hizmetlerini de anlattı.

7K4A1775

KORAY AVCI ŞARKILARIYLA COŞTURDU

Gecede Manavgat Sabit ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan ve Aşağıpazarcı Mahallesi Muhtarı İlhan Özden, güzel bir Pazar yerini kente kazandırdığı için Başkan Sözen'e teşekkür plaketleri takdim etti. Daha sonra Başkan Sözen ve Milletvekili Niyazi Nefi Kara, CHP İl Başkanı Mustafa Erdem’in de yer aldığı protokol üyeleri hep birlikte sahneye çıkarak açılış kurdelesini kesti. Açılış töreni sonrasında sanatçı Koray Avcı muhteşem bir konser verdi. Yaklaşık 2 saat boyunca sevilen şarkılarını seslendiren Koray Avcı, hayranlarını coşturdu. Konseri, engelli vatandaşlar da kendilerine ayrılan özel yerden izledi. Açılış töreni ve konser etkinliğinde protokol için ayrı bir yer ayrılmamış olması ise halkın takdirini topladı. Başkan Sözen ve tüm protokol üyeleri, konseri ayakta izlediler.

7K4A2003

7K4A2011

7K4A2056

DSC_1127

DSC_0968