MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN YEMİŞLİ’YE MESİRE ALANI

YEM¦-+ŞL¦- MES¦-RE ALANI MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN YEMİŞLİ’YE MESİRE ALANI
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Side Mahallesi Kemer Bölgesinde yer alan Yemişli Mevki’nde Manavgat’a nefes aldıracak yeni bir mesire alanı kazandıracak

Kentin doğal değerlerini koruyarak yaptığı çevreci ve insan odaklı projeleriyle halkın takdirini toplayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, büyük bir çevreci projeye daha imza atıyor. Başkan Sözen, Manavgat halkına nefes aldıracak, ailelerin çocuklarıyla hafta sonlarında giderek keyifli zaman geçirebileceği mesire alanlarının kente kazandırılması çalışmalarına başladı. Manavgat için Çolaklı, Örenşehir ve Yemişli mevkilerinde olmak üzere 3 bölgede yapılması planlanan mesire alanları çalışmasının ilkine Yemişli Mevki’nde başlandı.

DSC_7294

MÜKEMMEL BİR PROJE

Başkan Sözen, Manavgat Belediyesi, Side Mahallesi Kemer bölgesinde yer alan Yemişli Mevki için son derece güzel bir mesire alanı projesi hazırlattı. Etüd Proje Müdürlüğü ekiplerinin tasarımıyla hazırlanan projeyi hayata geçirmek için harekete geçen belediye ekipleri, alan düzenleme çalışmalarını bir süredir tüm hızıyla sürdürüyor. Mesire alanı ile ilgili çalışmalar tamamlandığında Manavgat, görsel ve işlevsel olarak çok güzel ve kullanışlı bir mekana daha kavuşmuş olacak. Yemişli Mevki’ndeki mesire alanı, turizme de artı değer katmış olacak.

7 KADEMELİ HAVUZLA GÖRSEL ŞÖLEN

33 bin 220 m2’lik alanda tasarlanan mesire alanında, 25 bin m2’si çim ve yeşil alan yer alacak. Mesire alanına gelecek olan vatandaşların araçlarını park edeceği 51 araçlık otopark yer alacak. Mesire alanında 2 adet büfe, 1 adet giriş kontrol binası bulunacak. Alanda 7 kademeli yapay kayadan tasarlanan su gösterisi havuzu yer alacak. Havuzun orta kademelerinde farklı renk ve dokudaki bitkilerle görsel bir şölen sunulacak.

DSC_7292

YEMYEŞİL ve RENGARENK

Mesire alanında toplam 6 bin 200 m2’lik alanda yürüyüş yolu ve seyir teraslarında farklı doğal malzeme türleri ile geçişler sağlanacak. 950 m2’lik ahşap yürüyüş yolu, alanının topoğrafyasına göre düzenlenecek. Bu bölümde iki adet seyir terası ve 2 adet teleskop da yer alacak. 72 adet kamelya, 13 adet çeşme, 10 adet bankın yerleşeceği alan mesire alanı olarak tasarlanarak çevresi tel çitle çevrelenerek alan sınırlandırılacak. Yeşil alan çalışmasında ise toplam 365 adet farklı ağaç türü ve 4 bin 400 adet yer örtücü bitki ve çalı türü kullanılacak. 2 bin 500 m2 çim alanda ise bitkilendirme çalışmaları yapılacaktır.

TURİZME ve KENTE ARTI DEĞER KATACAK

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kentte vatandaşların kullanabileceği mesire alanlarının sayısını artırmayı hedeflediklerini ve bu nedenle de 3 adet alanın düzenlenmesi için plan yaptıklarını söyledi. Başkan Sözen, “Çolaklı, Örenşehir ve Yemişli bölgelerinde vatandaşlarımızın keyifli zaman geçirecekleri mesire alanlarının çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bu çalışmaların ilkine Yemişli Mevki’nde başladık. En kısa sürede tamamlayarak halkımızın kullanımına açmayı hedefliyoruz. Yemişli’deki mesire alanımız tamamlandığında hem bölge turizmine artı değer katacağız, hem de halkımızın nefes alacağı bir alanı daha kente kazandırmış olacağız ” dedi.