MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN TURİZM BÖLGESİ’NE 3 KÖPRÜ

DSC03717

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN TURİZM BÖLGESİ’NE 3 KÖPRÜ

Manavgat Belediyesi, turizmi canlandırmak, bölgedeki yol geçişlerini kolaylaştırmak ve su taşkınlarını önlemek amacıyla Sorgun ve Titreyengöl bölgesinde 3 adet köprü menfez inşaatı başlattı.

DENİZE ULAŞIM KOLAYLAŞIYOR

Manavgat Belediyesi, turizmi canlandırmak, bölgedeki yol geçişlerini kolaylaştırmak ve su taşkınlarını önlemek amacıyla Sorgun ve Titreyengöl bölgesinde başlattığı 3 adet köprü menfez inşaatını tüm hızıyla sürdürüyor.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in kent merkezini denizle buluşturma çalışmaları kapsamında yürütülen köprü menfez çalışmalarıyla yerli yabancı turistler ve Manavgat halkı daha kolay ve kısa yoldan denize ulaşabilecek. Belediye Başkanı Sözen ve teknik ekibin çalışmaları neticesinde Sorgun ve Titreyengöl Bölgesi’nde 3 adet köprü menfez yapımı ile ulaşımın kolaylaşacağı kararına varıldı.

DNZ_2874

2 KÖPRÜ BİTTİ, 3. DEVAM EDİYOR

3 aydır sürdürülen çalışmalar neticesinde 1’inci köprünün Düriye Duran Anadolu Lisesi’nin bulunduğu okullar bölgesindeki DSİ deresine, ikinci köprünün Sorgun’da ırmak kenarında kalan dere üzerindeki 8162 Sokakta, 3’üncü köprünün de Manavgat Irmağı’ndan gelen ve Titreyengöl’ü besleyen dere üzerine yapılacak. 3’üncü köprünün Titreyengöl Bölgesinde bulunan otellerle ulaşımı kolaylaştıracağı ve yolu kısaltacağı belirtildi. Yaklaşık 3 aydır sürdürülen çalışmalarla gelinen noktada iki adet köprünün beton bölümlerinde sona erdiği, üçüncü köprünün ise temelinin atıldığı ve inşaat çalışmalarının hızla devam ettiği belirtildi.

DNZ_2896

SÖZEN; “EKİPLER GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYOR”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ''Manavgat kent merkezini denizle buluşturma çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda, turizmi canlandırmak, yol geçişlerini kolaylaştırmak ve taşkınları önlemek amacıyla köprü menfezlere ihtiyaç vardı. Mevcut yolların yapımı da köprülerin olmaması nedeniyle tamamlanamıyordu. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin gece gündüz süren özverili çalışmaları sonunda köprü menfez inşaatlarımızda önemli ilerlemeler kaydettik. Yeniliklerin ve gelişmelerin aralıksız devam ettiği kentimizde ileriye yönelik çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” dedi.