MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN “SOKAKTA HAYAT VAR” FESTİVALİ

SOKAK FEST¦-VAL¦- AF¦-+Ş copy

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN “SOKAKTA HAYAT VAR” FESTİVALİ

Manavgat’ta belediye tarafından düzenlemesi tamamlanan Atatürk ve Fevzi Paşa Caddeleri, “Sokakta Hayat Var” festivali ile canlanacak. 7 gün sürecek olan festival, kentteki hareketliliği artırırken, esnafa ve turizme de büyük katkı sağlayacak

ATATÜRK VE FEVZİ PAŞA’DA

Manavgat Belediyesi, kentteki hareketliliği ve alışveriş canlılığını artırarak, esnaflara can suyu olabilmek ve turizme katkı sağlamak amacıyla “SOKAKTA HAYAT VAR” Festivali düzenleyecek. Manavgat Belediyesi’nin düzenlemesini tamamlayarak ışıl ışıl hale getirdiği kentin en eski ve en işlek caddelerinden olan Atatürk ve Fevzi Paşa Cadde’lerinde 20-26 Eylül tarihlerinde yapılacak olan festival için hazırlıklar devam ediyor.

bro+ş+-r program bask¦- 2-3

ESKİ BELEDİYE MEVKİ VE ASIM OKUR’DA

“Sokakta Hayat Var” Festivali, 20 Eylül tarihinde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve protokolün katılımıyla yapılacak olan açılış töreni ve caddelerde kortej ile başlayacak. Festival, 26 Eylül akşamına kadar her yaştan ve her kesimden kişiye hitap edecek renkli, bir o kadar da eğlenceli etkinliklerle sürecek. Festivalde ünlü sanatçılar konserlerini, Fevzi Paşa Caddesi Eski Belediye Mevki’nde verirken, birbirinden eğlenceli çocuk etkinlikleri ise Asım Okur Meydanı’nda yapılacak.

bro+ş+-r program bask¦- 4-5

BİRBİRİNDEN SEVİLEN SANATÇILAR GELİYOR

Gün içindeki etkinlikler her gün 17.30’da, akşam konserleri ise 20.30’da başlayacak. Tüm caddelere yayılarak esnaflara can suyu olacak şenlik dolu festivalde, kimi zaman havuz başlarında defileler de yapılacak, sanatçılar halkın içinde gezinti yapacak. “Sokakta Hayat Var Festivali”nde” akşamları Zeynep Dizdar, Yeni Türkü, Erkam Aydar, Özgecan, Pop Rock ve Erkan Güleryüz gibi sevilen sanatçılar, konser verecek.

KÜLTÜR, SANAT VE ÇOCUK ETKİNLİKLERİ

Festivalde sokak müzisyenleri, sokak defileleri, sirk gösterileri, balon, dans, akrobasi ve bisiklet şovları, heykel müzisyen, çocuk orkestraları, palyaço gösterileri çocukları ve aileleri sevindirirken, grafitti ve resim sanatçıları workshoplar yapacak. Fotoğraf, karikatür ve el sanatları sergileri de sanatseverlere hitap edecek. Önümüzdeki günlerde festivalin yapılacak olması esnafların da yüzünü güldürdü.

bro+ş+-r program bask¦- 6-7

festival 27 eylül

FEVZ¦- PA+ŞA Ve ATAT+£RK CADDELER¦- D+£ZENLEMELER¦- (3)

ESNAFTAN BAŞKAN SÖZEN’E TEŞEKKÜR

Esnaflar, böyle güzel ve getirisi olan bir etkinliğe imza attığı için Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti. Esnaflar, “Ülkemizin gidişatı belli. Turizm de bu yıl çok kötü gittiği için esnaflar olarak oldukça zarar gördük. Atatürk ve Fevzi Paşa Caddelerinde yaptığı düzenleme çalışmalarını söz verdiği zamanda tamamlayarak bizlerin kullanımına açan Başkanımız Şükrü Sözen’e sonsuz teşekkür ediyoruz. Başkanımızın bununla da kalmayıp bizlere katkı sağlamak için alternatif çözümler üretmeye çalışması düşüncelilik örneğidir. Kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

FEVZ¦- PA+ŞA Ve ATAT+£RK CADDELER¦- D+£ZENLEMELER¦- (9)

SÖZEN’DEN FESTİVALE DAVET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Sokakta Hayat Var” Festivaliyle kente canlılık katmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Sözen, “Atatürk ve Fevzi Paşa Caddeleri’ndeki düzenlemelerimizi tamamladık. Burası kentimizdeki ticaret canlılığının yoğun olduğu bir bölge. Esnaf yoğunluğu olan bu bölgemizde alışveriş hayatını canlandırmak, kentteki hareketliliği artırmanın yanında yerli ve yabancı turistlerin güzel gün geçirmesini sağlamak amacıyla “Sokakta Hayat Var” festival projesini hayata geçiriyoruz. Bölgemize ve kentimize katkısı olacağına inanıyorum. Tüm Manavgat halkımızı festivalimize katılmaya davet ediyorum” dedi.

FEVZ¦- PA+ŞA Ve ATAT+£RK CADDELER¦- D+£ZENLEMELER¦- (7)