MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN KREŞ VE ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ

MANAVGAT BELED¦-YES¦-'NDEN KRE+Ş (7)

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN

KREŞ VE ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ

Manavgat’ta pek çok sosyal yatırımı gerçekleştirerek kent halkının yaşam kalitesini iyileştirmeye devam eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şimdi de çocuklar için Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi projesini hayata geçirecek

PROJE AŞAMASI TAMAMLANDI

Kültür Merkezi, Gençlik Merkezi, Huzurevi, Hayvan Barınağı gibi sosyal yatırımları ardı ardına hayata geçirip hizmete açan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, büyük bir sosyal projeye daha imzasını atıyor. Başkan Sözen, çalışan dar gelirli ailelere destek vermek amacıyla Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi Projesini çok yakında hayata geçirecek. Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından proje aşaması tamamlanan çalışmalar, yapım aşaması ve işletme süreci ile devam edecek.

MANAVGAT BELED¦-YES¦-'NDEN KRE+Ş (8)

KREŞ VE ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ

Side Mahallesi’nde Manavgat Belediyesi mülkiyetine ait bir yapı, yeni bir vizyonla yeniden düzenlenerek çocukların zihinsel, bedensel ve psikolojik gelişimlerini destekleyecek eğitim vermeyi hedefleyen bir mekan oluşturulacak. Proje Çocuk Bakım Evi-Kreş ve Çocuk Kültür Merkezi olarak iki farklı konseptten oluşacak. Çocuk Bakım Evi-Kreş bölümü 3-4 ve 5 yaş grubu sınıflarından oluşacak. İkinci konsept olan Çocuk Kültür Merkezi’nde ise ilkokul düzeyinde eğitim gören çocukların gelişimlerine ve eğitimlerine destek olunacak.

MANAVGAT BELED¦-YES¦-'NDEN KRE+Ş (2)

ÇOCUK BAKIM EVİ-KREŞ’E EĞLENCELİ TASARIM

Manavgat Belediyesi, 3-4-5 yaş aralığında Çocuk Bakım Evi-Kreş bölümüne devam edecek çocukların evlerindeki sıcaklık ve güven duygusunu kreşte de yaşamaları ve her şeyden önemlisi mutlu olmaları amaçanlıyor. Buradan yola çıkarak iç mekanda çocukların enerjik, neşeli, yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini artırabilecekleri mekanlar tasarlanacağı belirtildi. 90 öğrenci kapasiteli kreşte derslikler, uyku odası, yemekhane, mutfak, çok amaçlı salon, idari alanlar ve WC’ler yer alacak. Kreşin iç dizaynında ise doğanın en pastel tonları kullanılarak keyifli yaşam alanları yaratılacak.

MANAVGAT BELED¦-YES¦-'NDEN KRE+Ş (4)

ÇOCUK KÜLTÜR MERKEZİ’NDE

SOSYAL GELİŞİM VE ETÜD ODALARI

Çocuk Kültür Merkezi bölümünde ise ilkokul düzeyinde eğitim gören çocukların fiziksel, ruhsal ve bedensel gelişimlerini tamamlarken onlara yardımcı olmak hedeflenecek. Çocuklara eksiklerini tamamlama imkanı verilirken yeni dünyalar keşfetmelerini sağlayacak mekanlarla bu gelişimlerine katkı sağlanacak. Çocuk Kültür Merkezi sosyal eğitim alanları ve öğretim bölümlerinden oluşacak. Sanat dans, müzik ve drama eğitimi dışında çocukların okulda aldıkları eğitime katkı sağlamak için de etüd odaları tasarlanacak. Etüt kadında 45 öğrenciye eğitim verilebilecek. Çocuk Kültür Merkezi bölümünde yer alacak kütüphanede 20 öğrenci çalışabilecek. Sosyal aktivitelerin düzenleneceği katta ise 60 öğrenci eğitim görebilecek. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kreş ve çocuk kültür merkezi projesiyle bir büyük sosyal yatırımı daha gerçekleştirmiş olacaklarını söyledi.

+Ş+£KR+£ S+ûZEN VE +çOCUKLAR (4)