MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN DİŞ HASTANESİ ETRAFINDA DÜZENL

DNZ_0215

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN DİŞ HASTANESİ ETRAFINDA DÜZENLEME

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, halkın sağlık kurumlarından daha iyi şartlarda yararlanmalarını sağlamak amacıyla kamu hastaneleri etrafında da düzenlemeler yaptırıyor.

Başkan Sözen, Side Mahallesi’nde yer alan ve halkın yoğunlukla gittiği Side Diş Hastanesi ve çevresinde park, otopark ve kaldırım düzenlemesi çalışması başlattı. Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmayla vatandaşlar, artık hastaneye daha rahat giriş çıkış yapabilecek. Otopark düzenlemesiyle araçlar, hastane etrafına gelişigüzel park edemeyecek. 10 bin m2’lik alanda yapılacak olan düzenlemede 6 bin 800 m2’lik bölüm 77 araçlık otopark alanı olarak tasarlanırken, bin m2’lik kısımda yeşil alan yapılacağı belirtildi.

DNZ_0219

Çalışma kapsamında 830 m2’lik kaldırım düzenlemesi yapılacağı ve vatandaşların oturup dinlenebilecekleri mekanların oluşturulacağı belirtildi. Başkan Sözen, çalışmaların bir an önce tamamlanarak halkın yararına sunulması amacıyla da çalışmaları sık sık yerinde denetliyor. Başkan Sözen, “Zaten sağlık sorunları ile bunalmış olan vatandaşlarımız sağlık kurumlarında otopark ve çevre düzenlemesinden kaynaklanan sorunlar yaşıyor. Side Diş Hastanesi de bütün Manavgat’ın yanı sıra farklı ilçelerden gelen hastaları da ağırlayan bir sağlık kurumu.

DNZ_0210

Burada yaptığımız çevre düzenlemesi ile vatandaşlarımız bir nebze olsun otopark sorunu yaşamayacak, giriş çıkışları düzene girmiş olacak. Beklerken daha güzel mekanda zamanını geçirmiş olacak. Belediye olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Amacımız halkımızın rahat etmesi. Çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz” dedi.

DNZ_0206