MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇİÇEK SOKAK PROJESİ

SK13

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇİÇEK SOKAK PROJESİ

CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Manavgat Belediyesi, her yıl 4.5 milyon turistin ziyaret ettiği Manavgat’ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek, amacıyla başlattığı cadde ve sokak düzenleme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, son olarak kentin en eski ve trafiğe kapalı sokaklarından birisi olan 1003 Sokak’ta görsel güzelliği sağlamak, ticari canlılığı artırmak ve bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek amacıyla düzenleme çalışmaları yapacak.

SK16

ÇİÇEK SOKAK OLARAK ANILACAK

Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından 100 metre uzunluğundaki sokak için ilgi çekici bir proje hazırlandı. Projeye göre İbrahim Sözen Caddesi ve Atatürk Caddesi’nin kesişiminde yer alan ve bir yay gibi uzanan sokağın üstü çelik halatlar yardımıyla rengarenk çiçek modülleri ile süslenecek. Sokak, yapay çim ve özel aydınlatma düzenekleri ile hem gece, hem gündüz canlı hale getirilerek neşelendirilecek. 174 adet çiçek modülünün kullanılacağı çalışmayla 1003 sokak, bundan sonra “ÇİÇEK SOKAK” olarak anılacak.

1003 SOKAK (3)

ESNAF MEMNUN

Çiçek Sokak Gölgelik ve Sokak Düzenleme Projesi’nin tanıtımı, sokaktaki esnaflara Manavgat Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. 1003 Sokak esnafı, projeyi öğrenmek ve bilgi almak amacıyla toplantıya büyük ilgi gösterdi. Sokakta yapılacak olan çalışmaları esnaflara Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Sebahat Çevik, Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Öz ve Etüd Proje Müdürü Ezgi Öz, görseller yardımıyla anlattı. Esnaf, projenin uygulanmasının ticari canlılıklarını artıracağını belirterek çalışmalara gereken desteği vereceklerini söyledi.

Tam ekran yakalama 04.08.2015 101557

Toplantıya katılan esnaf, “Yapılacak olan çalışma bizi de memnun eder. Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’e teşekkür ederiz. Projeye her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.