MANAVGAT BELEDİYESİ ETRAFINDA DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

IMG_3093

MANAVGAT BELEDİYESİ ETRAFINDA DÜZENLEME ÇALIŞMALARI

Manavgat Belediyesi, belediye sarayının yer aldığı Yukarıpazarcı Mahallesi 4001, 4004, 4005, 4007, 4008, 4009, 4010, 4011 sokaklarda yol, kaldırım, refüj, otopark ve peyzaj düzenlemesi çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Çalışmalar kapsamında bölgede yer alan otopark, trafik kargaşasına da son verilmiş olacak. Çalışmada bazı yollar tek yön yapılırken, bazıları da çift yön olarak düzenlenerek Manavgat Belediye Başkanlığı’na gelen vatandaşların, daha rahat giriş çıkış yapması sağlanacak. Manavgat Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda Belediye Başkanlığı çevresinde toplam açılacak olan cep parklar dahil 160 araçlık otopark hayata geçirilecek. Kaldırım düzenlemelerinde 4’er metre arayla ağaçlar yerleştirilerek kurumlar önüne (Sosyal Market önü gibi) denk gelen yerlerde yeşil alanlar ve oturma mekanları da oluşturulacak. Kaldırımlar traverten, yol ise sıcak asfaltla güzelleştirilecek.

IMG_3067

Bu çalışmayla kaldırımdaki yükseklik farkı ortadan kaybolacak ve engelli vatandaşların giriş çıkışları kolaylaşacak. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, yapılan çalışmayla artık vatandaşların belediye başkanlığına daha rahat gelebileceklerini söyledi.

IMG_3097