KIZ ÖĞRENCİ KONUK EVİ ÖN KAYITLARI BAŞLADI

konukevi billboard KIZ ÖĞRENCİ KONUK EVİ ÖN KAYITLARI BAŞLADI

Manavgat Belediyesi uzak mahallelerde yaşayan kız çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak, ulaşımlarını kolaylaştırmak adına Kız Öğrenci Konuk Evi'ni hizmete açıyor. Kız Öğrenci Konuk Evine ön kayıtlar başladı.

Manavgat Belediyesi, uzak mahallelerde yaşayan kız çocuklarının eğitimlerine katkı sağlamak amacı ile Kız Öğrenci Konuk Evi'ni hizmete açıyor. Öğrenci konuk evi 52 yatak kapasiteli olacak. İlçe Emniyet Müdürlüğü merkez binasının yanında bulunan Kız Öğrenci Konuk Evi öncelikle Manavgat'ın uzak mahallelerinde yaşayan ve taşımalı servislerle ilçedeki liselerde eğitim gören kız öğrencileri kabul edecek. Kontenjanın dolmaması durumunda diğer ilçelerden ve yakın mahallelerden de kayıtlar alınacak.

DC¦-M 13

DSC_5924

Bünyesinde bilgisayarlı çalışma odası, çamaşırhane ve yemekhane barındıran kız öğrenci konuk evi 2, 4, ve 6 yatak kapasiteli odalardan oluşacak . Her oda çalışma masası, elbise dolabı gibi temel ihtiyaçları karşılayacak eşyalar bulunacak. Sabah ve akşam yemeklerinin verileceği konuk evinde tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Hala inşaat halinde olan ve 2016-2017 eğitim öğretim yılında ilk defa faaliyete geçecek Kız Öğrenci Konuk Evi'ne ön kayıt yaptırmak isteyen aileler, Manavgat Belediyesi Merkez binada bulanan Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğüne başvurabilirler. Gençlerin, geleceğin teminatı olduğu ve her zaman yanlarında olduğunu belirten Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen '' Gençlerimizin daha huzurlu ve güvenilir bir ortamda yetişmeleri adına böyle bir hizmeti başlattık. Ailelerin de gönül rahatlığıyla çocuklarını teslim edebilecekleri Kız Öğrenci Konuk Evi için ön kayıtlar belediyemizin Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğüne yapabilirler '' dedi.

DSC_5967