KADIN DOSTU MANAVGAT’TA KADIN SPOR MERKEZİ AÇILDI

7K4A6235

KADIN DOSTU MANAVGAT’TA KADIN SPOR MERKEZİ AÇILDI

Başkan Sözen’in, Sarılar Mahallesi’nde yaptırdığı “Kadın Spor Merkezi” Manavgat halkının yoğun katılımıyla düzenlenen muhteşem bir törenle açıldı. Açılışta konuşan Başkan Sözen, Manavgat’ı kadına değer veren projelerle kadın dostu bir kent yapmaya gayret ettiklerini söyledi.

PROJELER DEVAM EDİYOR

Başkan Şükrü Sözen, kentte kadın politikalarını ön plana çıkarmaya gayret ettiklerini dile getirdi. Başkan Sözen, “Manavgat’ta bir kadın politikası oluşturmak için gayret ediyoruz. Kadın politikası olan bir belediye her zaman başarılı olacaktır. Bu konuda arkadaşlarım bir dönemdir çalışıyor ve projeleri hayata geçiriyor.

7K4A6046

Sağlıklı kadın üretir, üreten kadın sinerji yaratır ve toplumda başarı olur. Kadının bilinçlendirilmesi, yine kendisi gibi bütün toplumu üretime teşvik etmesi bizim için önemli. Bu bağlamda kadınlarımızı eğiterek, günlük hayatta üreten bir noktaya getiriyoruz. İnşallah Türkiye genelinde bu etkinliklerle adından söz ettiren bir belediye olacağız. Toros kadınları projesini de başlattık ve başarılı olduk. Bunu ülke geneline yaymak istiyoruz. Kadınlar Edebiyatla buluşuyor projemizi de yakında başlatacağız. Bu projede bizi umutlandırıyor. İnşallah kadınlarımız şiir, öykü, kitap yazmayı mutlaka deneyecekler” dedi.

7K4A6018