MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN IRMAK KENARINA MUHTEŞEM DÜZENLEME

5

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN IRMAK KENARINA MUHTEŞEM DÜZENLEME

Daha önce Manavgat Irmağı kıyılarındaki Aşağı Pazarcı, Yukarı Pazarcı, Yukarı Hisar, Aşağı Hisar ve Zindan Mevki’lerinde toplam 100 bin metrekarelik düzenleme yaparak kente kazandıran Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, şimdi de Örnek Mahallesi Irmak Kenarı’ndaki 1 km’lik sahil bandında peyzaj çalışmalarını başlatıyor

MANAVGAT DENİZLE BULUŞUYOR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Irmağı kıyılarında yaptığı düzenlemelerine hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz 5 yıllık zaman diliminde Manavgat ırmağı kıyılarında 100 bin metrekarelik alanı düzenleyerek halkın kullanımına açan Başkan Sözen, yeni kıyı alanlarının da düzenlenmesi için ekibiyle birlikte kolları sıvadı. Sözen, başlatacağı bu yeni çalışmayla “Manavgat’ı denizle buluşturma” projesi kapsamında devam eden çalışmalarına bir etap daha eklemiş olacak.

3 copy

MUHTEŞEM PROJE

Başkan Sözen bu çalışmasında Örnek Mahallesi Irmak Kenarı Rekreasyon Düzenlemesini projelendirdi. Sözen, Örnek Mahallesi Eski Balıkhane Mevki’nden Çevreyolu Köprüsü arasında kalan 1 kilometrelik alan için muhteşem bir peyzaj projesi hazırlattırdı. 3 boyutlu görselleri ile büyük titizlikle hazırlanan projede seyir alanları, yürüyüş parkurları, açık spor alanları, nehir feneri kafeteryası, macera parkurlarından oluşan çocuk oyun alanları, kuru havuzlar, gölet alanı ve su gösterileri yer alıyor.

10

İNSAN ODAKLI PROJE

Başkan Sözen, ırmak kıyı düzenlemelerinin bu etabında diğer düzenlenen alanlardan farklı kullanım alanları hedeflendiğini ve ana temanın geliştirilerek insanların daha çok zaman geçireceği rekreasyon alan tasarımlarının kullanıldığını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, Manavgat Belediyesi Etüd Proje Müdürlüğü tarafından önümüzdeki aylarda başlatılacak olan projenin en kısa sürede tamamlanarak halkın kullanımına açılacağını vurguladı.

6 copy

SÖZÜMÜZÜ TUTMAYA DEVAM EDİYORUZ

Başkan Sözen, “Kentimizin sembolü Manavgat ırmağı kıyılarını düzenleyerek halka kazandıracağımızın sözünü göreve gelmeden önce vermiştik. Sözümüzü tutmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda 5 yıldır düzenlemeler yaptık. Etap etap yaptığımız çalışmalarımıza şimdi bir yenisi daha ekleniyor. Bu yeni çalışmamızı da halkımızla paylaşmak bizleri gururlandırıyor, onurlandırıyor. Her şey halkımızın rahatlığı için. Projemiz en kısa sürede başlayacak. Örnek Mahallesi kıyısı, rekreasyon çalışmasıyla turizmin gözbebeği Manavgatımız daha farklı bir güzelliğe bürünecek” dedi.Çalışmalara en kısa sürede başlayacağını belirtirken, mahalle halkı da memnuniyetlerini dile getirdi.

8 copy