HESTOUREX’TE MANAVGAT FIRTINASI

Untitled-3 copy

HESTOUREX’TE MANAVGAT FIRTINASI

Manavgat Belediyesi, yılda 4.5 milyon turisti ağırlayan, Türkiye ve Antalya’nın en gözde turizm merkezi Manavgat’ı, her fırsatta ulusal ve uluslararası fuarlarda tanıtmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde 7. Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarında Manavgat’ın binlerce yerli ve yabancı sektör temsilcilerine tanıtan Manavgat Belediyesi son olarak bu yıl ilki yapılan Dünya Sağlık Spor Turizm Kongre ve Fuarı’nda (HESTOUREX) yer alan standıyla ziyaretçilerin gözdesi olurken, dünya cenneti Manavgat’ı da en iyi şekilde tanıtmış oldu. 9 Nisan’a kadar Antalya Expo Center’da devam edecek olan fuarda Manavgat Belediyesi standının ilk gün ziyaretçileri Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, Manavgatlılar, turizm, sağlık ve spor dünyasının temsilcileri ve yerel ve ulusal basın mensupları oldu.

foto¦şraf 2

foto¦şraf 3

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, protokol ve ziyaretçileri büyük bir nezaketle ağırladı. Manavgat Belediyesi’nin gelecek 10 yılı hedefleyerek hazırladığı “Next 2027” standını gezen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Vali Münir Karaloğlu belediye çalışmalarını beğeniyle izlediklerini belirterek Başkan Sözen’e teşekkür etti. Manavgat Belediyesi’nin dev led ekranlı 3 boyutlu görsel efektli proje tüneli ise yerli ve yabancı ziyaretçilerin fotoğraf çektirme odağı haline geldi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat’ı her anlamda yurt içindeki fuarlarda tanıtmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Sözen Manavgat’ın sadece yaz sezonunda değil, yılın 12 ayında da ziyaret edilebilecek bir kent olduğu vurgulayarak alternatif turizm hareketlerini desteklediklerini söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “HESTOUREX Fuarında Manavgat’mızı tanıtmak bizleri memnun etti. Manavgat dünyanın tanıdığı bir alternatif turizm bölgesidir.

DSC_1779

Manavgat olarak bu fuarda yer almasaydık olmazdı. Kentimizde doğa sporlarına son derece önem veriyoruz. Amacımız Manavgat’ımızın güzelliklerini spor aktiviteleriyle bütünleştirmek ve dünyaya tanıtmak. Toplumun sinerjiye ihtiyacı olduğu bir dönemde böyle bir fuarın tüm Türkiye’ye artı değer katacağına inanıyorum. Manavgat her türlü spora yatkın bir bölge. Bu anlamda biz de Manavgat Belediyesi olarak alternatif spor turizmini destekliyoruz. Yerli ve yabancı sporcuların katıldığı Dağ Bisikleti Maratonu’nu yaptık. Uluslar arası anlamda 6 yıldır sürdürdüğümüz Manavgat Motosiklet Festivali’mizle bir marka olduk. Bunun dışında Dragon Kano Festivalimizle dünyanın eşsiz güzellikteki Titreyengöl’ümüzde kano yarışlarını turistlerin de katılımıyla düzenliyoruz.Ve herkesi Manavgat’ımıza bekliyoruz” dedi.

DSC_1820

DSC_1805

DSC_1756

DSC_1662