GÜLVEREN VE MİTHATPAŞA CADDELERİ DÜZENLEMESİ

sayfa 18-19-1

GÜLVEREN VE MİTHATPAŞA CADDELERİ DÜZENLEMESİ

İlçenin en eski ve en önemli ana arterlerinden olan Gülveren ve Mithatpaşa caddelerinde toplam 1,5 km'lik düzenleme güzergahında,esnafların ticari faaliyetlerinin canlanması,güvenli yaya arterleri ile alışverişin ve gezintinin cazip hale getirilmesi hedeflenmiştir.

Gülveren ve Mithatpaşa Caddelerinde yaklaşık 13 bin m2’lik kaldırım, 14 bin m2 asfalt çalışması yapılarak toplamda 27 bin m2 düzenleme ile genişleyen kaldırımlar,oturma alanları, uygun noktalara süs havuzları ve turunç ağacı dikimi ile modern bir cadde görünümüne kavuşacaktır.

sayfa 18-19-2

Proje kapsamında zeminde doğal taşlarla farklı ebat ve işlemlerde kaplama yapılacaktır. Kaplama malzemesine uygun olarak engellilerin ulaşımını sağlama amaçlı görme engelli kılavuz çizgileri ve rampaları uygulanacaktır. Proje kapsamında 50 adet oturma birimi, 20 adet süs havuzu ile kentsel tasarım öğeleri kullanılmıştır. Cadde üzerinde çift taraflı cep otoparklar oluşturularak yol üzerindeki araç park alanı düzenli hale getirilerek, aydınlatma direkleriyle ışıl ışıl hale getirilecektir. 2017 yılı Haziran ayında yapımı tamamlanacaktır.