MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇEVREYOLUNA PEYZAJ DÜZENLEMESİ

MANAVGAT +çEVREYOLU PEYZAJ D+£ZENLEMES¦- +çALI+ŞMALARI BA+ŞLADI (2)

MANAVGAT BELEDİYESİ’NDEN ÇEVREYOLUNA PEYZAJ DÜZENLEMESİ

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kent girişine daha çok görsel güzellik katmak amacıyla Çevreyolu Kenarı’nda Peyzaj Düzenlemesi çalışmaları başlattı. Bu çalışmayla Manavgat girişi yeni bir kimlik kazanmış olacak

ÇEVREYOLU GÜZELLEŞİYOR

Manavgat Belediyesi, kente giriş bölgelerinin görsel olarak güzelleştirilmesi amacıyla Çevreyolu Kenarı Peyzaj Düzenlemesi çalışmalarına başladı. Belediye ait yeşil alanı kapsayan düzenleme, 1 kilometrelik alanda yapılmaya başlandı. Düzenleme çerçevesinde Manavgat’ın giriş vizyonuna yönelik olarak yeşil alan tasarımlarının yer alacığı belirtildi.

MANAVGAT +çEVREYOLU PEYZAJ D+£ZENLEMES¦- +çALI+ŞMALARI BA+ŞLADI (8)

GEZİNTİ YOLLARI, SÜS HAVUZLARI

Hazırlanan projeye göre çevreyolu güzergahı boyunca su gösteri göletleri, gezinti yolları, oturma alanları, aydınlatma sistemleri yerleştirilerek alanın güvenliği ve şıklığının sağlanacağı açıklandı. Manavgat Çevre Yolu Kenarı Peyzaj düzenlemeleriyle ilgili çalışmaların 1 kilometrelik güzergahta başladığı belirtildi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Çevreyolu etrafında yapılacak olan düzenleme çalışmalarının kent kimliğine estetik kazandıracağını söyledi.

MANAVGAT +çEVREYOLU PEYZAJ D+£ZENLEMES¦- +çALI+ŞMALARI BA+ŞLADI (4)

MANAVGAT +çEVREYOLU PEYZAJ D+£ZENLEMES¦- +çALI+ŞMALARI BA+ŞLADI (1)

SÖZEN: “İLK İZNELİM ÖNEMLİ”

Başkan Sözen, “Her yıl 4 milyon turistin geldiği Manavgat’ımızda çevreyollarının görüntüsü son derece önem kazanıyor. Yerli ve yabancı ziyaretlerimiz, kentle ilgili olarak ilk izlenimlerini çevreyollarından geçerken ediniyor. Bu nedenle çevreyolu düzenleme çalışmalarını uzun süredir planlıyorduk. Hayata geçirmek şimdi nasip oldu. Belediye hizmetlerimizde öncelikli amacımız daha yaşanabilir ve güzel bir Manavgat’ı geleceğe bırakabilmek. Bu amaçla düzenleme çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

MANAVGAT +çEVREYOLU PEYZAJ D+£ZENLEMES¦- +çALI+ŞMALARI BA+ŞLADI (9)