MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SN. ŞÜKRÜ SÖZEN’İN RAMAZAN AYI MESAJI

Değerli hemşerilerim,

Tüm dünya ülkelerinin ve Türkiye’mizin, Korona Virüs tehlikesiyle mücadele ettiği, insanlarımızın sağlık, ekonomi gibi sıkıntılarla mücadele ettiği zorlu bir sürece denk gelen 2021 Ramazan ayı, her zamankinden daha fazla önem arz etmektedir.

Hangi şartta olursa olsun bir mübarek Ramazan ayına daha siz değerli hemşehrilerimizle birlikte ulaşıyor olmaktan dolayı son derece mutluyuz.

11 ayın sultanı Ramazan ayı, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı, toplumsal yaşamımızda birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine büyük katkı sağladığımız bir aydır.

İçinde bulunduğumuz bu zorlu korona virüs mücadelesi sürecinde, insanların hem ibadetlerini daha yoğun olarak yerine getirdikleri hem de ihtiyaç sahiplerinin halini daha iyi anlayarak yardım eli uzatmasına zemin hazırlayacak olan bu ay, paylaşma ve dayanışmaya vesile olan müstesna bir zaman olarak görülmelidir.

Ramazan ayı vesilesiyle, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğin güzel olacağı inancımızı her koşulda korumalıyız.

Bizler de tüm Müslümanları ortak düşünce ve değerlerde buluşturan bu Ramazan ayında, barışın ve hoşgörünün sürekli kılınması, toplumun tüm katmanlarında birlik ve paylaşım kültürünün yerleşmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz.

Manavgat Belediyesi olarak halkımızın bu ayı en güzel bir biçimde geçirmesi için 24 saat çalışmalarımızı yürüteceğiz. Halkımızın Ramazan ayını daha rahat, huzurlu geçirmesi ve hizmetlere daha kolay ulaşabilmesi için belediyemizin tüm birimlerini sizler için seferber ettik. Manavgat Belediyemiz, korona virüs tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlamaları sürecinde size her zaman bir telefon kadar yakın olacaktır.

Belediyemiz, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ay boyunca süreklilik arz eden bir hizmetle ulaşacaktır. Zabıta Hizmetlerimiz ise ihtiyacımız olan huzur ve güveni sizler için temin edecektir.

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, bolluk, bereket, mağfiret ve rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı 11 ayın sultanı Ramazan ayının ülkemize, başta sağlık olmak üzere hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm halkımızın Ramazan aynı en içten duygularımla kutluyorum.

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı