SARILAR KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ’NE MUHTEŞEM AÇILIŞ

SARILAR KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ’NE MUHTEŞEM AÇILIŞ

Manavgat Belediyesi’nin eğitim alanında yaptırdığı yatırımlar Manavgat halkının takdirini toplamaya devam ediyor. Bir gün önce Taşağıl Mahallesi’nde kreş açılışı gerçekleştiren Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen bu gün de Sarılar Mahallesi’nde yaptırdığı Kreş ve Gündüz Bakımevinin açılışını halkın yoğun katılımıyla gerçekleştirdi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in eğitim alanında yaptığı yatırımlar takdir görüyor. Dün Taşağıl Mahallesi’nde kreş açılışı gerçekleştiren Başkan Sözen bugün de Sarılar Kreş ve Gündüz Bakımevini düzenlenen muhteşem bir törenle halkla buluşturdu. Açılış törenine, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, siyasi partilerin ilçe başkanları ve yönetimleri, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, öğretmenler, veliler, öğrenciler ve mahalle halkı katıldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, açılış öncesinde çocuklarla ve konuklarla tek tek ilgilendi, sohbetler etti. Törende, Tayfun Yılmaz şefliğindeki Manavgat Belediyesi Çocuk Korosu sahne alarak söyledikleri şarkılarla katılanlara neşe dolu anlar yaşattı. Açılışa katılan kreş minikleri, hoş ve renkli giysileri ve sevimlilikleriyle göz doldurdu, şarkılar eşliğinde bayraklar salladı.

1

SÖZEN, “SİNDİRİLMİŞ DEĞİL, ÖZGÜVENLİ NESİLLER YETİŞTİRİYORUZ”

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, törende yaptığı konuşmada, eğitim kurumlarının sırasıyla hayata geçmesinin gururunu yaşadıklarını ve çocukların heyecanına ortak olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Şükrü Sözen, “Dün Taşağıl Mahalle’mizdeki kreşimizi açarak oradaki çocuklarımızın ve velilerimizin heyecanına ortak olduk. Bugün de Sarılar Mahalle’mizde aynı heyecanı hep birlikte yaşıyoruz. Çocuklarımızla birlikte olarak onların eğitimine katkı sağlamak ve yatırım yapmak bizler için en doğru iş. Göreve geldiğimiz günden itibaren kendimize yol haritası belirleyerek en değerli şeyleri hayata geçirmeyi hedefledik. Çocuklarımızın Atatürk değerlerini bilerek sağlıklı yetişmeleri ve bizlere bırakılan değerleri koruyacakları şekilde yetişmeleri bizler için son derece önemli. Göreve geldiğimiz ilk dönemde yerel yönetim eliyle çocuklarımızın unutulduğunu gördük ve sıfırdan başladık. Bugün Manavgat’ımız da kreşlerimiz, eğitim kurumlarımız, engelli merkezlerimiz, kız ve erkek öğrenci yurtlarımızı çocuklarımızla buluşturmak bizlere gurur veriyor.

3

Bu zor, uzun ve gurur verici yolda emeği geçen tüm eğitmen kadromuza da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu süreçlere katkıları nedeniyle Başkan Yardımcımız Mustafa Ceylan ve duayen eğitimci Emine Çataltaş’a teşekkür ediyorum. Tek başımıza bütün bunları başarabilmemiz mümkün değildi.Çocuk çocukluğunu bilerek büyümeli. Çocuk toprağı, taşı, ağacı, doğayı bilecek. Parçası olduğu doğanın korunmasını öğrenerek ve çocuk olduğunu hissederek büyüyecek. Biz çocuklarımıza sadece kitap defterin ve mevzuatın öngördüğünü değil, bunları da öğretiyoruz. Bizler sindirilmiş nesiller istemiyoruz, bizler gelecek kaygısı yaşayan nesiller istemiyoruz. Kendini özgür hisseden, gönlünden geçenleri doğru bildiğini ifade edebilen nesiller istiyoruz.

4

Bizler devamlı ileriye bakan, geridekilere tabi olan değil, önümüzdekileri örnek alan bir neslin yetişmesini istiyoruz. O zaman Ulu önderimize olan borcumuzu ödeyeceğiz. Yarınlarımız olan çocuklarımızın eğitim alacağı kreşimizin açılışına gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bize güvenip, Manavgat Belediyesi’nin eğitim kurumlarına çocukları teslim ettikleri için velilerimize teşekkür ediyorum. Eğitim yatırımlarımıza devam edeceğiz. Büyük bir etüd merkezimizi ihale aşamasına getirmiştik, ancak bir genelge çıktı. Bu ne demektir, belediyeler bakanlığın izni olmadan yatırım yapılamayacağı anlamına gelmekte. Bunları nasıl aşabiliriz, çözümleyebilirizi düşünüyoruz. Koşulları nasıl kendimize uyarlayabiliriz diye çalışıyoruz. Tüm katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, kreşimizin eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu kreşimizin Manavgatımıza, eğitim camiamıza, tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

m (1)

m (2)

m (3)

m (4)

m (6)

m (7)

m (8)

m (10)

m (11)

m (12)

m (14)

m (15)

m (16)

m (17)

m (19)

m (21)

m (22)

m (23)