SANATÇI KAYAHAN KONSERLE ANILDI

SANATÇI KAYAHAN KONSERLE ANILDI

7 yıl önce hayatını kaybeden Türk pop müziğinin usta sesi Kayahan, Manavgat Belediyesi Çocuk ve Gençlik Korosu’nun düzenlediği “Kayahan Şarkıları” konseriyle doğum gününde anıldı.

2

MANAVGAT HALKI AKIN ETTİ

Manavgat Belediyesi Çocuk ve Gençlik Korosu, ünlü sanatçı ve söz yazarı Kayahan’ı, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenledikleri “Kayan Şarkıları Konseriyle andı. Ünlü sanatçı Kayahan’ın müziğe ve sanata katkılarına ithafen düzenlenen konseri izlemeye Manavgat halkı akın etti. Kayahan’ı tanıtan bir belgeselle başlayan konserde, Tayfun Yılmaz şefliğinde sahneye çıkan 85 korist, renkli kıyafetleriyle büyük beğeni topladı.

5

ŞARKILARA EŞLİK ETTİ

Sempatik hareketleriyle sahneye hakim olan koristler, bir döneme damgasını vuran “Mor Menekşe, Kar Taneleri, Bir Aslan Miyav Dedi, Çok Uzaklarda, Yemin Ettim, Beni Anlamadın Ya, Odalarda Işıksızım, Gönül Sayfam, Bir Aşk Hikayesi” gibi hit şarkıları seslendirdi. Salonu dolduran vatandaşlar, şarkılara eşlik ederek keyifli saatler geçirdi. Kayahan’ın kızı Beste Açar ise, Manavgat’ta babasının anıldığı konsere, yoğun çalışma programı nedeniyle katılamadığını belirten görüntülü mesajla katıldı.

İZ BIRAKAN SANATÇILAR ÖLÜMSÜZDÜR

Konser sonrasında Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i temsilen konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan, iz bırakan ve anılarda yaşayan sanatçıların ölümsüz olduğunu söyledi. Ceylan “ Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’in büyük önem ve değer vererek kentimize kazandırdığı Çocuk ve Gençlik Koromuz, bizlere anılarımızı ve duygularımızı yeniden hatırlattı. Hayatımızda iz bırakan tüm sanatçılar gibi Kayahan da hissettirdiği duygularla birlikte ölümsüz oldu. Koro Şefimiz Tayfun Yılmaz ve çocuklarımıza bizlere unutulmaz bir akşam yaşattıkları için yürekten teşekkür ediyorum. Usta sanatçı Kayahan’ı da rahmetle anıyorum” dedi.

3

4

7K4A0878

7K4A0924

7K4A0983

8

9

DSC_7673

DSC_7677

DSC_7689

DSC_7698

DSC_7714

DSC_7717

DSC_7739

DSC_7742

DSC_7756

DSC_7759