RAMAZAN BAYRAMI ve 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

RAMAZAN BAYRAMI ve 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK ve ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Değerli Hemşehrilerim, Bir Mübarek Ramazan ayını daha geride bırakarak, sevgimizi, umutlarımızı, dostluğumuzu, mutluluğumuzu paylaşma günü olan 2 bayramımıza ulaşmanın huzur ve sevinci içerisindeyiz.

Bu yıl aynı tarihlerde hem Ramazan Bayramımızı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlayacağız.Dini ve milli bayramlarımız bugünlerde en çok ihtiyacımız olan birlik, beraberlik, kardeşlik, sevgi ve paylaşım duygularımızı pekiştiren en önemli günlerdir. Halkımız için her ikisi de çok değerli olan, milli ve manevi duygularımızı doruk noktasına çıkaran bu iki bayramın bir arada kutlanıyor olması çok anlamlı.

7-7K4A3222

Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca milli ve dini değerlere büyük önem vermiş, yozlaştırılmasına, kişisel çıkar ve amaçlar için kullanılmasına izin vermemiştir. Türk toplumunun bir kaynaşma, bütünleşme ve birlik olma duygularını kuvvetlendiren bayramlara her zaman özel bir önem vermişti.

1-DSC_6412

Ramazan ayı, toplumumuzdaki paylaşma, dayanışma, birlikte hareket etme duygularımızı pekiştirmemize vesile olmuştur.

Birlik ve beraberlik hislerimizle karşılamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı hepimize dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış, sevgi, kardeşlik hoşgörü içerisinde yaşamayı hatırlatır.

Bu bilinçle Ramazan ayında olduğu gibi Manavgat halkımızın sorunsuz ve huzur dolu bir bayram geçirebilmesi için, üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Ramazan Bayramının insanlık adına uzlaşmayı, kavga yerine hoşgörüyü, paylaşmayı, bölüşmeyi ve aydınlık günleri getirmesini temenni ediyor, sosyal barışın sağlandığı, birlikteliklerin arttığı bir bayram diliyorum.

2-7K4A2730

23 Nisan Pazar günü kutlayacağımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, milli egemenliğin ilan edildiği Türk ulusu için çok anlamlı bir gündür. Ulu Önderimiz Atatürk`ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi, O’nun geleceğimizin garantisi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. Eğer bugün geleceğe güvenle bakabiliyorsak, bu Mustafa Kemal Atatürk ve kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Türkiye’yi, çağdaş, demokratik, laik, bilgi çağını yakalamış, mutlu bir ülke olarak gelecek kuşaklara bırakmak en önemli sorumluluğumuzdur. Bu yıl 103. Yıla ulaşan 23 Nisan’ın taşıdığı simgesel değer ve anlamlara ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza sahip çıkmalıyız.

5-7K4A3079

Bu vesileyle Büyük Manavgat ailemizin birer ferdi olan tüm Antalya ve Manavgatlı hemşerilerimin mübarek Ramazan Bayramını ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur, bereket ve sosyal barış dolu aydınlık yarınlar diliyorum.

6-7K4A3126

Büyük Atatürk’ün gösterdiği akıl ve bilim yolunda nice bayramlara

Sevgi ve saygılarımla…

Şükrü SÖZEN

Manavgat Belediye Başkanı