PLAJ FUTBOL’UNDA ŞAMPİYON ÇİMHAN SARILAR SPOR

PLAJ FUTBOL’UNDA ŞAMPİYON ÇİMHAN SARILAR SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Manavgat Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Plaj Futbol Ligi Manavgat Etabında şampiyon Çimhan Sarılar Spor oldu.

7K4A2933

TÜRKİYE ŞAMPİYONASINDA TEMSİL EDECEK

Manavgat Belediyesi ve TFF’nin birlikte düzenlediği Türkiye Plaj Futbol Ligi Manavgat Etabında rakibi Elektronik Market’i 6-3 yenen Çimhan Sarılarspor, şampiyon oldu. 7 gün boyunca kıran kırana geçen mücadelelerde ter döken 8 takımdan 150 sporcu, izleyenlere müthiş bir futbol zevki yaşattı. 4 gün süren ön eleme maçlarının ardından namağlup bir şekilde şampiyonluğunu ilan eden Çimhan Sarılarspor, Eylül ayında yapılacak olan Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Manavgat Belediyesi’ne bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Topaloğlu İnşaat arasında oynanan mücadelede ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü 5-2 kazanarak 3’ncü oldu.

DJI_0847

TURNUVANIN “EN’LERİ” ÖDÜLLERİNİ ALDI

Turnuvanın en çok gol atan takımı hem de en az gol yiyen takımı ise Çimhan Sarılar Spor olurken gol krallığını ise 7’şer golle Emrah Ekmekçi, Ege Alkan ve Sabir AllahGuliyev paylaştı. Turnuvanın en değerli kalecisi Manavgat Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımından Halil Hamamcıoğlu, en değerli futbolcu da Elektronik Market takımından Mamadov oldu. Topaloğlu İnşaat takımı ise göstermiş Fair Play davranışları nedeniyle turnuvanın en centilmen takımı seçildi. Ayrıca Çimhan Sarılar Spor takımının teknik adamı Mehmet Bağcacıoğlu en iyi teknik adam ödülünü aldı.

7K4A2688

MİLLİ TAKIM’IN EFSANESİ DE KATILDI

Turnuvayı 4 gün boyunca takip eden Fenerbahçe ve Türk Milli Takımı’nın efsane ismi TFF Plaj Futbolu Milli Takım Koordinatörü Cem Pamiroğlu, organizasyonda emeği geçen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve ekibine böylesine anlamlı bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için teşekkür etti. Futbolcular, madalyalarını belediye başkan yardımcısı İsmail Hakkı Ödevoğlu, Özel Kalem Müdürü Hatice Sözen ve Cem Pamiroğlu’nun elinden aldı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i temsilen konuşma yapan başkan yardımcısı Ödevoğlu, “Sporu ve sporcuyu her zaman destekleyen ve Manavgat’ta bu bağlamda ilkleri yaşatan Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’e katkılarından dolayı yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en uzun soluklu etabına katılan tüm sporcularımıza ve tüm paydaşlarımıza spor yaşamlarında da başarılar diliyorum. Manavgat Belediyesi olarak halkımıza bu tür görsel şölenleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

7K4A2974

7K4A2992

7K4A3097

7K4A3175

7K4A3140

DSC_7838

DSC_7845

DSC_7848

DSC_7981

DSC_7798

DSC_7895

DSC_7936