MİNİKLERİN İLK KARNE SEVİNCİ

MİNİKLERİN İLK KARNE SEVİNCİ

Manavgat Belediyesi’ne bağlı Side, Çolaklı, Taşağıl ve Sarılar Kreş ve Gündüz Bakımevleri’nde eğitimlerini sürdüren 324 minik, hayatlarındaki ilk karnelerini almanın heyecanını yaşadı.

DSC_0464

Manavgat Belediyesi’nin bütün kreşlerinde tüm gün boyunca ayrı ayrı karne törenleri düzenlendi. Sabah saatlerinde başlayan muhteşem karne törenlerinde çocukların oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Karne törenlerine Özel Kalem Müdürü Hatice Sözen, Manavgat Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Ceylan, İsmail Hakkı Ödevoğlu, Kreşler Müdürü Emine Çataltaş, Sosyal İşler Müdürü Saffet Nergis, kreşlerde görev yapan 40 öğretmen ve öğrenci velileri katıldı. Her biri rengarenk giysiler giymiş olan çocuklara masal kahramanları da eşlik etti. Kreş yönetimi, miniklere çeşitli hediyeler ve şekerlemeler dağıttı. Çocuklar, öğretmenleriyle hep birlikte oyunlar oynayıp eğlenceli saatler geçirdi. Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ceylan, belediye yönetimi olarak eğitimi her zaman öncelikli hizmet olarak gördüklerini ve bu yönde çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

DSC_0518

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in şehir dışında olması nedeniyle karne törenine katılamadığını vurgulayan Ceylan, ancak kalbinin miniklerle olduğunu söyledi. Ceylan, “Manavgat Belediye Başkanımız Şükrü Sözen’in eğitim projeleri kapsamında kentteki kreş sayımızı her geçen gün artırıyoruz. 90 öğrenci ve tek bir kreşle başladığımız eğitim maratonumuzda şimdi 4 kreş ve 324 öğrenciye çıkardık. Belediyemizin kreşlerinde çağdaş, Atatürkçü, aydın, Cumhuriyet değerlerine bağlı çocuklar yetiştirmek için çalışıyoruz. Onlar bizim geleceğimiz. Başkanımız Şükrü Sözen adına, tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları yetiştiren öğretmen ve velilerimizi tebrik ediyorum. Her birine mutlu, aydınlık bir gelecek diliyorum” dedi.

DSC_0600

DSC_0483

DSC_0655

DSC_0692

DSC_0718

DSC_0735

DSC_0826

DSC_0857

DSC_0881

DSC_0904

DSC_0945