MİNİKLERDEN HABABAM CANLANDIRMASI

Manavgat Belediyesi Çolaklı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören Kurabiyeler Sınıfı’nın 17 minik öğrencisi, Yeşilçam Sineması’nın unutulmaz okul filmi serisi olan Hababam Sınıfı’nın karakterlerini canlandıran muhteşem bir etkinlik düzenledi.

Öğretmenleriyle birlikte etkinliğe günler öncesinden büyük bir heyecanla hazırlanan 6 yaş grubundaki minikler, makyaj yapıp Hababam karakterlerine uygun kostümler giyerek unutulmaz bazı sahneleri canlandırdı.

1 (7)

Minikler, Hababam Sınıfı’nın efsane karakterleri Mahmut Hoca, Hafize Ana, İnek Şaban, Güdük Necmi, Hayta İsmail, Badi Ekrem, Damat Ferit karakterlerini canlandırdı. Öğrencilerin, Cici Kızlar Grubu’nun kostümleriyle “Ah Kalbim” şarkısını seslendirmeleri ise neşeli anlara sahne oldu. Çocuklar, ayrıca Türkçe Dil etkinliği kapsamında Özel Çamlıca Lisesi ve Hababam Sınıfı oyuncularının resimlerini içeren panoyu da hazırlayarak efsane karakterleri daha yakından tanıma fırsatı buldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, çocukların eğitimlerinin yanı sıra neşeli ortamlarda bilgi ve kültür sahibi olduklarını söyledi. Başkan Şükrü Sözen, “Çocuklarımıza, hem modern bir eğitim veriyoruz hem de eğlenerek keyifli vakit geçirebilmeleri amacıyla etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Amacımız, çağdaş, sosyal, Atatürk ilkelerine bağlı bir neslin yetişmesine katkıda bulunmak. Bu güzel etkinlikte emeği geçen çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, çocuklarımıza başarı ve mutluluklar diliyorum” dedi.

1 (5)