MELİHA ERCAN EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

MELİHA ERCAN EĞİTİM MERKEZİ TÖRENLE AÇILDI

Manavgat Belediyesi’nin, kentte yaşayan öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatına katkı yapmak amacıyla hayata geçirdiği Meliha Ercan Eğitim Merkezi, Başkan Şükrü Sözen ve hayırsever iş adamı Nurullah Ercan tarafından düzenlenen törenle açıldı

DSC_0126

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Şahintepesi okullar bölgesinde yer alan Meliha Ercan Eğitim Merkezi’nin açılışını halkın ve gençlerin katılımıyla coşkulu bir şekilde gerçekleştirdi. Açılışa, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Millet İttifakı’nın Manavgat İlçe Başkanları ve yönetimleri, muhtarlar, stklar, oda başkanları, hayırsever iş adamı Nurullah Ercan, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve yüzlerce öğrenci katıldı. Lise ve orta öğrenim öğrencilerinin eğitim hayatına katkı sunmak amacıyla 2 bin 500 m2’lik alanda yapılan Meliha Ercan Etüt Eğitim Merkezi’nde 1 adet 110 kişilik sesli çalışma salonu, 52 kişilik 1 adet sessiz çalışma salonu, idari ofis, 4 bin kitabın bulunduğu kaynak kütüphanenin yanı sıra öğrencilerin yararlanabilmesi amacıyla internet, çay, kahve, yürüyüş alanları ve dinlenme alanları mevcut. Ayrıca Manavgat Belediyesi, öğrencilerin ilgili konularda yardım ve destek alabilmesini sağlamak amacıyla uzman öğretmenleri de Meliha Ercan Etüt Eğitim Merkezi bünyesinde görevlendirecek. Açılışta öğrencilerle birebir ilgilenen Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, gençler için verilen konserde hep birlikte eğlenmeyi de ihmal etmedi.

DSC_0177

EĞİTİME KATKI TOPLUMUN ORTAK GÖREVİ

Ercan Şirketler Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, eğitime katkının toplumun bir görevi olduğu söyledi. Hayırsever işadamı Ercan, “Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’le daha önce de Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’ni müşterek çalışarak hayata geçirdik. Böylesine anlamlı bir işte ortak olmaya çok sevindim. Öğrencilerimizin ders çalışacak yere her zaman ihtiyacı var. Bu güzel yuvayı birlikte yapmış olduk. Buraya da rahmetli annemin adını verdik. İnşallah çocuklarımıza faydası olur ve başarılı olurlar. Başta başkanımız Şükrü Sözen olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_0216

SÖZEN’DEN EĞİTİME DESTEK ÇAĞRISI

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, eğitimli ve bilinçli bir neslin yarınlar adına büyük işler yapacağını belirterek herkesin eğitime katkı yapması gerektiğini vurguladı. Başkan Şükrü Sözen, “Bu merkezin açılışında emeği olan Nurullah bey ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Güzel bir amaç için bir aradayız. Bugüne kadar birçok açılış yaptık temeller attık ama bu açılış daha anlamlı. Belediyeler süre zarfında rutin hizmetlerini verirler ve kentin güzelleştirilmesi konusunda çalışmalar yürütürler. Ama bu ülkenin çocuklarına katkı koymakta belediyenin görevidir. Bizler belediyecilik anlayışımızı rutine bindirerek devam ettirmiyoruz. Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi gençlere emanet etmiş. Ama örfünü adetini geleceğini bilen insan olmanın sorumluluk alan bir nesile emanet etmiş.

DSC_0209

Bizler de bu bilinçle çocuklarımızın sağlıklı ve iyi bir eğitim alması konusunda çaba sarf ediyoruz. Bugün Manavgat Belediyesi’nin 4 tane kreşi var. 1 engelsiz yaşam merkezi, etüt merkezleri, kız ve erkek öğrenci yurtları, Çocuk Kültür Merkezi var. Bin öğrencimiz hizmet alıyor ve 100 öğretmenimiz onları geleceğe hazırlıyor. Ayrıca gençlik merkezlerimizde totalde 2 bin öğrencimiz hizmet alıyor. Bir yıl içerisinde dönemleri de dahil ettiğimiz zaman Manavgat Belediyesiyle bu bağlamda yol arkadaşlığı yapan 5 bin öğrencimiz oluyor. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk en büyük savaş cahilliğe karşı verilen savaş demiştir. Aydınlığa açılan kapı eğitim ve bilgiden geçer. Bizler de bugün sizlerin verdiği destekle ve hayırseverimizle eğitime katkı yapmanın gururunu yaşıyoruz. Ekonomik koşulların zor olduğu bir süreç içerisindeyiz. İhalelerimizi, yaklaşık maliyetleri hesaplayarak açıyoruz ama belirsizliklerden ve rakamların çok hızlı oynamasından dolayı talepçi bulamıyoruz. İhale hazırlayıp, yer teslimi yapıncaya kadar rakam 3-5 katına çıkıyor. Kimseye ihale veremiyoruz.

DSC_0130

DSC_0312

Birçok yapım imalat ihalemize 5-6 kere çıktığımız halde talepçi bulamadık. Ondan dolayıdır ki eğitime verdiği katkıyı ve hassasiyetini bildiğimiz Nurullah Bey, çok değerli vefat eden anneleri adına daha öncede Ilıca Meliha Ercan Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yanımızda oldu. Bu sıkıntılarımızı Nurullah Bey’e ilettiğimizde bize yardımcı oldu. Ben öncelikle kıymetli annelerine Allah’tan rahmet diliyorum. Bölgemizde devam eden dev yatırım yapanlar var. Güzel para kazanan işletmeler var. Gönlümüz diliyor ki, bu kentten hayatını idame ederek para kazanan her yatırımcımızın bu kentle ilgili ve özellikle eğitimle ilgili göstermesini diliyorum. Meliha Ercan Eğitim Merkezi’nin hayata geçmesinde katkı koyan ve destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

DSC_0336

DJI_0310

DJI_0316

DJI_0319

DSC_0188

DSC_0223

DSC_0241

DSC_0289

DSC_0324

DSC_0348

DSC_0393

DSC_0401

DSC_0425

DSC_0428

DSC_0431

DSC_0442

DSC_0443

DSC_0452

DSC_0479

DSC_0506

DSC_0511

DSC_0513

DSC_0528

DSC_0543

DSC_0548